МОЛОДІЖНИЙ КЛУБ ДЛЯ НЕБАЙДУЖОЇ МОЛОДІ "ЗДОРОВ'Я ТА ДУХОВНІСТЬ"

 НАРКОТИКИ: МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ

  В рамках молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» 24 червня напередодні Міжнародного Дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням бібліотека-філія №2 для студентів коледжу ПДАТУ провела інформ-застереження «Наркотики: міфи і реальність».

    Захід проведено з метою формувати у молоді уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, про згубну дію на організм наркотичних речовин; виховувати почуття відповідальності за власну поведінку.

     Під час свого виступу бібліотекарі розповіли про історію становлення цього дня,  про те, що наркоманія і злочинність – два нерозривні поняття. Ставши наркоманом, рано чи пізно можна придбати статус злочинця.

  Студенти переглянули відео ролик «Наркотики та їх вплив на наше життя».

Присутнім  була представлена література тематичної полиці «Наркоманія – дорога в безодню».

НА ЩАСТЯ, НА ДОЛЮ…!

     Напередодні  Дня вишиванки в Україні 15 травня бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський Центр ПТО» провела народознавчу мозаїку «На щастя, на долю…!».

Захід проведено з метою популяризації українських цінностей, збереження народних традицій рідного краю, розширення  уявлення  про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті  українців, виховання  почуття національної гордості.

  У своєму виступі бібліотекар розповіла присутнім про історію та традиції святкування Дня вишиванки в Україні, про те, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації, а також показати всьому світу, що є така країна –  Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

  Учні представили свої вироби: ікони, рушники, вишиванки.

На заході звучали пісні, присвячені вишиванці «А сорочка мамина біла, біла», «Пісня про рушник», «Вишиванка, моя вишиванка». Учні декламували вірші «Знов гордістю серце проймає», «В нашому домі».

    Захід завершився словами Ліни Костенко, які стали своєрідним заповітом: «Бережи українське – носи вишиванку!». 

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАМИ

   Напередодні Дня матері 7 травня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела поетичний зорепад «Все починається з мами».

   Захід проведено з метою ознайомити присутніх з історією виникнення свята Матері в Україні, вшанувати жінок-матерів, оспівати терпіння, мудрість та щирість жінки.

   Про історію започаткування свята, про відзначення Дня матері в Україні, про матір як берегиню роду, домашнього вогнища, як символ усього найсвятішого, найдобрішого говорилося у виступах бібліотекарів.

    Запрошена на захід солістка хору ветеранів «Квітка на камені» Ліма Саніцька виконала жартівливі українські пісні.

   А місцеві поетеси, члени поетичного клубу «Джерела душі», Тетяна Дорошенко, Людмила Машталєр, Людмила Дрезналь подарували присутнім власні поезії про жінку, про весну, про матір.

     Клієнтка центру Тетяна Наговічко побажала продекламувати власну поезію, яку присвятила своїй матері.

    Захід пройшов у теплій, невимушеній атмосфері.   

ВЕЛИКИЙ ДЕНЬ ВОСКРЕСІННЯ

  Напередодні свята Великодня 23 квітня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела годину оновлення душі «Великий день Воскресіння».

    Захід проведено з метою привітати присутніх з прийдешнім святом Воскресіння, розповісти про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням свят весняного циклу.

    У своєму виступі бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Великодня , звучали вірші, присвячені цьому святу.

  Запрошений на захід настоятель храму Вознесіння Господнього отець Ростислав розповів про походження одного з найбільших після Різдва християнських свят – Великодня,  про те, що у ці дні наші душі переповнюються світлими почуттями і цьому сприяє природа, яка прокинулася від зимового сну і в єдиній гармонії зустрічає воскреслого Христа, а також побажав присутнім миру і злагоди у родинах, сили, мудрості і терпіння.

    Насамкінець присутні переглянули літературу тематичної полиці «Свята, традиції та звичаї України». 

ЗВИЧАЇ ТА ОБРЯДИ РОМСЬКОГО НАРОДУ

(до Всесвітнього дня ромів)

8 квітня у Всесвітній день ромів  для учнів ЗОШ № 2 бібліотека-філія №2 провела інформаційну годину. Бібліотекар розповіла учням про історію заснування цього дня, ознайомить з культурою, побутом, символікою та проблемами ромського населення України.  На заході прозвучав ромський Гімн. Учні дізналися про те, що  цигани – герої багатьох творів світової класики, зокрема: Кармен (однойменна новела П. Меріме), Есмеральда («Собор Паризької Богоматері» В.Гюго), Земфіра («Цигани» О.Пушкіна), Будулай («Циган» А.Калініна). До речі,  в 1976 році створено художній фільм про циган "Табір іде в небо" (реж. Еміль Лотяну). А саме циганське коріння відомого українського письменника Юрія Покальчука спонукало його до написання повісті «Циганські мелодії». 

Драматична доля відомої ромської поетеси Папуші,( Броніслава Вайс), стала мотивом для створення поеми «Циганська  муза» Ліни Костенко.

         Бібліотекарі впевнені, що ознайомлення користувачів  з історією  і культурою окремих народів допомагає інтеграції їх  в українське суспільство, укріплює дружбу та взаєморозуміння між людьми, народами, країнами.

БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВ’Я ЗМОЛОДУ

   В рамках діяльності молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» та до Всесвітнього дня здоров’я для студентів коледжу ПДАТУ 3 квітня бібліотека-філія №2 провела  скарбничку порад «Бережіть здоров’я змолоду».

  Захід проведено з метою популяризації здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, запобіганню захворюваності на ВІЛ/СНІД, збереження репродуктивного здоров’я молоді.

     Студенти дізнались  багато нового про свій організм, прийняли участь в обговоренні теми.

Доповненням заходу став перегляд відео презентації «Молодь обирає здоровий спосіб життя».

  Насамкінець, присутні переглянули літературу тематичної полиці «Рецепти здоров’я».

  Сподіваємось, що отримана інформація стане в нагоді молодому поколінню: вони зможуть зробити правильні висновки, ніколи не ризикуватимуть власним життям та здоров’ям. 

ХАЙ ЗВУЧИТЬ ВЕСЕЛИЙ СМІХ, ЩОБ ГАРНИЙ НАСТРІЙ БУВ У ВСІХ

   Напередодні Дня сміху 28 березня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели сміхопанораму «Хай звучить веселий сміх, щоб гарний настрій був у всіх».

Захід проведено з метою поговорити про гумор і отримати позитивний заряд на добро, веселий настрій і хороший відпочинок.

   У вступному слові бібліотекарі розповіли про те, що світ сміху – це особливий світ, що гумор – це не просто сміх, це сміхотерапія, це один із найсильніших захисників нашого організму від негативної дії стресу, а отже від багатьох тілесних недуг.

  Запрошена на захід солістка хору ветеранів «Квітка на камені» Ліма Саніцька виконала жартівливу українську пісню «Ой, я знаю, що гріх маю».

  А місцеві поетеси Людмила Дрезналь та Людмила Машталєр ознайомили присутніх із власними гумористичними творами а місцева поетеса Марія Гаврилова зачитала гумористичні твори.

Родзинкою заходу став виступ солістів хору ветеранів «Квітка на камені» Вільяма Олійника та Леоніда Гуслякова, які виконали українські жартівливі пісні.  Вільям Олійник зачитав свої власні гуморески та гуморески Павла Глазового.

  Артистка народного театру Любов Луцик зачитала байку місцевої поетеси Світлани Кремінської   «Петух і наркотик»

   Насамкінець присутні переглянули літературу тематичної полиці «Смійтесь на здоров’я!».

ВИФЛІЄМСЬКА ЗІРКА СЯЄ - ВЕСЬ СВІТ БЛАГОСЛОВЛЯЄ

  9 січня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела годину духовності.

   Захід проведено з метою привітати присутніх з новорічними та різдвяними святами, розповісти про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням свят зимового циклу.

   У своєму виступі бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Нового року, Святвечора та Різдва Христового, свята Василя та Водохреща, звучали святкові вітання та вірші новорічного циклу.

  Присутніх вітали колядками «Тиха ніч», «Щедрик» аматорський народний колектив «Князі України» та оркестрова група «Квіти Укрїни»  викладачів та учнів дитячої музичної школи ім. Ф. Ганіцкого.  У виконанні Домініки  Печенюк під акомпанемент бандури прозвучала пісня «Святвечір».     

   Запрошений на захід настоятель Петропавлівської церкви отець Олександр Цісар різдвяними колядками привітав усіх присутніх з новорічними та різдвяними святами.

      Присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Традиції і свята українського народу».