МОЛОДІЖНИЙ ПРАВОВИЙ ГУРТОК "ПРАВА МОЛОДІ - ТУРБОТА ДЕРЖАВИ"

Європейська співдружність: події сьогодення

     24 травня бібліотека-філія №2 для  учнів НВК №3 провела інформаційну годину «Європейська співдружність:події сьогодення» (До Дня Європи).

     Метою заходу було сприяння усвідомленню молоді місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти зрозуміти важливість європейського об’єднання, приналежність України до європейської сім’ї  і народів, сприяти формуванню нового європейського світогляду.

     Присутні пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн європейського союзу, дізналися, що таке європейська співдружність, почерпнули для себе багато нової інформації і зробили висновок про необхідність підтримання та розвитку відносин між Україною та європейським союзом.

      Чудовим доповненням до Інтернет – огляду була  Інтернет – подорож «Країнами європейської співдружності».

НА ПАРАЛЕЛЬНИХ ДОРОГАХ ПРАВ І ОБОВ’ЯЗКІВ

 25 квітня для студентів Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу бібліотека-філія №2 провела юридичну консультацію «На паралельних дорогах прав і обов’язків».

   Мета заходу виховати почуття обов’язку, відповідального ставлення до себе і оточуючих, домогтись моральної свідомості і поведінки студентів, виховати життєву компетентність, почуття совісті, людської гідності.

    Студенти мали можливість показати знання з даної теми у вікторині «Свої права ми знаємо».

Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Держава, право і громадянин» організованою з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання. 

Я МАЮ ПРАВО ЖИТИ НА ЗЕМЛІ, ТВОРИТИ, ДИХАТИ, УЧИТИСЬ

     29 березня в читальному залі бібліотеки ДНЗ «Подільський ЦПТО» для учнів проведено годину правового інформування «Я маю право жити на Землі, творити, дихати, учитись».

    Мета заходу  розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Загальною декларацією прав людини та Конвенцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати правову свідомість та громадянську позицію.

   Бібліотекар ознайомила учнів із поняттям прав людини, розкрила їх зміст

Насамкінець, була представлена постійно діюча виставка «Перехрестя мудрого закону».

 

МОЇ ПРАВА – МОЯ ФОРТЕЦЯ

   22 лютого в читальному залі бібліотеці-філії №2 для студентів коледжу ПДАТУ було проведено правові сходинки  «Мої права – моя фортеця».

   Мета заходу розповісти студентам  про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати поважне ставлення до власної особистості та інших.

  Запрошена на захід виконуюча обов’язки начальника відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги  Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД  Вакалюк Наталія Юріївна ознайомила студентів з основними поняттями законодавства щодо підлітків, розповіла про права люди­ни в національному вимірі, про взаємозв'язок прав людини та громадянина.

    Студенти мали можливість показати знання з даної теми у вікторині  «Свої права ми знаємо».

 Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону», організованою з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання. 

ПЕРЕХРЕСТЯ МУДРОГО ЗАКОНУ

    4 січня в бібліотеці-філії №2 для користувачів бібліотеки відбулась презентація книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

 Правову виставку організовано з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання.

  Книжкова виставка складається з двох розділів.

І-й розділ «Мої права» розкриває основні правові аспекти законодавства України.

Тут представлена найновіша література, наявна в бібліотеці.

            Крім того, на виставці представлені буклети та пам’ятки, розроблені спеціалістами управління юстиції на теми: «Правові аспекти влаштування молоді», «Основні права та обов’язки людини», «Короткий виклад Загальної декларації прав людини».

             ІІ-й розділ «Конвенція ООН про права дитини в малюнках»

             Тут представлено ілюстрації, які розкривають основні права кожної дитини:

-         право на життя;

-         право на освіту;

-         право знати  свої права тощо.

   Сподіваємось, ця виставка стане добрим помічником усім користувачам бібліотеки-філії.

       ВІД ПРАВ ДИТИНИ ДО ПРАВ ЛЮДИНИ

    В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 30 листопада для студентів ДНЗ «Подільський ЦПТО» бібліотека-філія №2 провела правову консультацію «Від прав дитини до прав людини».

    Мета заходу: розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.

  У своєму виступі бібліотекар ознайомила учнів з основними поняттями законодавства щодо підлітків, та навела найбільш поширені види злочинів з метою їх попередження.

    Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Посієш вчинок – пожнеш наслідок»

Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

                                                                        

ПРАВОВА СТЕЖИНА

     В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді  – турбота держави» 26 жовтня в бібліотеці-філії №2 для студентської молоді коледжу ПДАТУ був проведений урок правознавства   «Правова стежина».

   Мета заходу: розширення правових знань студентів, сприяння вихованню у них поваги до закону та його вимог, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки.

 Бібліотекар ознайомила присутніх з видами правопорушень, поняттям злочинність, про правове виховання підлітків, з основними поняттями законодавства, навела  їм найбільш поширені приклади правопорушень з метою їх попередження.

    Захід доповнив перегляд слайд-презентації    «Посієш вчинок – пожнеш наслідок», який дав молоді більш повну уяву про те, чи відповідають вчинки за наслідки.

   Присутні прийняли участь в обговоренні даної теми.

   Оглядом літератури книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону» захід було завершено.

НАСЛІДКИ ЗЛОЧИНУ ДЛЯ ОСОБИ І СУСПІЛЬСТВА 

   В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 27 вересня в бібліотеці-філії №2 для студентів І курсу юридичного факультету коледжу  ПДАТУ проведено правову консультацію  «Наслідки злочину для особи і суспільства».

  Мета заходу: ознайомити студентів із злочином та його основними характеристиками (ознаками, складовими, видами), довести, що злочинними є дії як суб’єкта злочину, так і злочинна бездіяльність.

  Запрошений на захід юрисконсульт Кам’янець-Подільського ЦСССДМ В’ячеслав Галайбіда ознайомив студентів  з основними поняттями законодавства щодо підлітків та молоді, навів  їм найбільш поширені види злочину  з метою їх попередження.

   Молодь виявила неабияку зацікавленість зустріччю, про що свідчила безліч запитань.

Значну користь для формування соціально-свідомого способу життя молоді від подібних зустрічей відзначили як організатори, так і учасники заходу.

 Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

             

ОЗИРНИСЬ НА СВІЙ ВЧИНОК

    В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 27 липня в бібліотеці-філії №2 для учнівської та студентської молоді проведений правовий калейдоскоп «Озирнись на свій вчинок»

    Мета заходу: розширення правових знань у дітей та підлітків, сприяння вихованню у них поваги до закону та його вимог, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинок.

    Бібліотекар ознайомив присутніх з видами вчинків та факторами, які впливають на них.

Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Посієш вчинок – пожнеш наслідок», який дав молоді більш повну уяву про те, чи відповідають вчинки за наслідки.

    Присутні прийняли участь в обговоренні даної тем

    Оглям літератури книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону» захід було завершено.

 

ЗЛОЧИНИ ТА ВИДИ КРИМІНАЛЬНОГО  ПОКАРАННЯ

   В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді  - турбота держави» 27 квітня в бібліотеці-філії №2 для учнів НВК№3 проведено юридичну консультацію «Злочини та види кримінального покарання».

  На захід  запрошений юрисконсульт Кам’янець-Подільського ЦСССДМ В’ячеслав Галайбіда ознайомив учнів з видами правопорушень, поняттям злочинність, про правове виховання підлітків, з основними поняттями законодавства , навів  їм найбільш поширені приклади правопорушень з метою їх попередження.

   Молодь виявила неабияку зацікавленість зустріччю, про що свідчила безліч запитань, навіть таких специфічних, як безпека у разі проникнення в житлове приміщення, застосування необхідної самооборони, права громадянина при затриманні, арешті, допиті та ін.

    Насамкінець, була представлена постійно діюча виставка «Перехрестя мудрого закону».

    Значну користь для формування соціально-свідомого способу життя молоді від подібних зустрічей відзначили як організатори, так і учасники заходу.

 

ЗАКОН ПРО ТЕБЕ І ДЛЯ ТЕБЕ

  23 лютого для студентів коледжу ПДАТУ бібліотека-філія №2 провела правові сходинки «Закон про тебе і для тебе».

  Захід проведено з метою підвищення правової культури молоді та виховання поваги до закону і прав людини.

  Запрошений на захід провідний спеціаліст, юрисконсульт Кам’янець-Подільського ЦСССДМ  В’ячеслав Галайбіда розповів присутнім про правове виховання, спрямоване на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки студентів, про свідоме ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України.

            Студенти  переглянули  слайд-презентацію «Підліток і закон».

Насамкінець, було представлено книжкову виставку «Перехрестя мудрого закону.

 ПЕРЕХРЕСТЯ МУДРОГО ЗАКОНУ

   5 січня в бібліотеці-філії №2 для користувачів бібліотеки відбулась презентація книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

    Правову виставку організовано з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання.

  Книжкова виставка складається з двох розділів.

І-й розділ «Мої права» розкриває основні правові аспекти законодавства України.

  Тут представлена найновіша література, наявна в бібліотеці.

    Крім того, на виставці представлені буклети та пам’ятки, розроблені спеціалістами управління юстиції на теми: «Правові аспекти влаштування молоді», «Основні права та обов’язки людини», «Короткий виклад Загальної декларації прав людини».

             ІІ-й розділ «Конвенція ООН про права дитини в малюнках»

             Тут представлено ілюстрації, які розкривають основні права кожної дитини:

-         право на життя;

-         право на освіту;

-         право знати  свої права тощо.

Сподіваємось, ця виставка стане добрим помічником усім користувачам бібліотеки-філії.

ВІД ВЛАДИ ДО ГРОМАДИ

    В рамках тижня права 7 грудня для учнів ЗОШ №2 бібліотека-філія №2 провела інформаційну годину «Від влади до громади» (до Дня місцевого самоврядування).

У своєму виступі бібліотекар розповіла про важливі фактори місцевого самоврядування: демократизація суспільного життя, децентралізація управління, наближення влади до її джерела – народу. Наголосила на тому, що сьогодні дуже важливо отримати всю інформацію, особливо ту, що з’являється на регіональному та місцевому рівнях, і без допомоги бібліотек це зробити неможливо.    Завдання бібліотек - своєчасно забезпечувати збирання усієї важливої для населення інформації про діяльність органів влади і надавати її користувачам.

На заході виступила вчитель історії та права ЗОШ №2 Ірина Геймал, яка розповіла про День самоврядування у школі.

   Учням була представлена слайд-презентація «Місцева демократія – орієнтири на Європейські стандарти».

Є ПРАВА У КОЖНОГО ІЗ НАС

   6 грудня для студентів податкового коледжу бібліотекою-філією №2 проведено правові сходинки «Є права у кожного із нас» (до Дня захисту прав людини).

   Захід проведено в рамках Всеукраїнського тижня права з метою підвищити рівень правової свідомості молоді, виховання поваги до закону і прав людини і вміння працювати з правовою літературою.

     Бібліотекар зробила екскурс в історію становлення Міжнародного дня захисту прав людини. Ознайомила студентів з Декларацією прав людини, яка стала першим світовим документом, що формулює положення про права людини, та правові норми що встановлюються та охороняються державою.

Викладач юридичних дисциплін коледжу Тетяна Лисюк ознайомила студентів з їхніми правами та обов’язками, переконала їх у необхідності суворо дотримуватись законів.

   Продовженням заходу став перегляд слайд-презентації «Права людини: історія і сучасність».

  На закінчення заходу бібліотекар провела огляд літератури тематичної полиці «Держава, право і громадянин».

ВІД ПРАВ ДИТИНИ ДО ПРАВ ЛЮДИНИ

    24 листопада для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» бібліотека-філія №2  провела правову консультацію «Від прав дитини до прав людини» ( до Всесвітнього Дня дітей).

Захід проведено з метою розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати  поважне ставлення до власної особистості та інших.

     У вступному слові бібліотекар розповіла про походження Всесвітнього дня дитини, який відзначається в день, коли Організація Об’єднаних націй прийняла декларацію прав дитини, крім того, 20 листопада була підписана міжнародна конвенція прав дитини.

      Протягом заходу учні знайомилися з правами дітей у цікавій віршованій формі, а також за допомогою ілюстрацій на слайдах, прослухали пісню Оксани Білозір «Неповторна кожна людина», а також переглянули фото презентацію «Ми неповторні» .

Захід завершив перегляд літератури книжкової полиці «Перехрестя мудрого закону».

 «У ЮРИСТИ Я Б ПШОВ…»

        27 жовтня в бібліотеці-філії №2 для студентів коледжу ПДАТУ відбулась зустріч-діалог «У юристи я б пішов…» з юрисконсультом відділу правової інформації та консультацій Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аліною Задорожною.

        Студенти ознайомились з роботою центру, який знаходиться по вул. Пушкінській 44. Запрошений на захід спеціаліст розповів про загальні характеристики професії юриста, та окремих юридичних спеціальностей таких, як суддя, прокурор, слідчий, адвокат, нотаріус,  юрисконсульт  та з специфікою їх роботи.

      Присутні з задоволенням переглянули літературу книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону» і задавали питання по даній темі.

ЗАКОН, ЗА ЯКИМ НАВЧАЄМОСЯ, ПРАЦЮЄМО, ЖИВЕМО

    Українці – давній і самобутній народ, який обрав шлях побудови демократичної правової держави та утвердження в ній громадянського суспільства. Саме прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу Верховна Рада України 28 червня 1996 року прийняла Конституцію – Основний Закон України

    На вшанування 20-ї річниці прийняття Конституції України 23 червня бібліотекарі бібліотеки-філії №2 провели для своїх користувачів День інформації «Закон, за яким навчаємося, працюємо, живемо».

Впродовж дня користувачам було представлено книжкову вітрину «Моя країна – Україна» та найновішу літературу про Україну, про її історичне минуле, про Конституцію як гарант прав і свобод кожного українця.

   Презентація куточку державності «Знайомтесь! Символи нашої держави» представила присутнім атрибути української державності – Державний прапор, Герб та Гімн України.

Під час години спілкування «Конституція – основа державності» бібліотекар розповіла присутнім про історичне минуле нашого народу, який впродовж багатьох століть боровся за власні права. Конституція України 1996 року продовжила правову послідовність української державності, що була означена «Руською правдою» Ярослава Мудрого, Литовським Статутом, договорами конституційного характеру Гетьманської держави, Конституцією Пилипа Орлика, проектом Конституції УНР тощо.

    Продовженням заходу став перегляд відеоролика «З Україною в серці», який показав присутнім красу і неповторність країни, яку ми величаємо своєю Батьківщиною. Найчарівніші куточки нашої країни, найяскравіші моменти її історії відтворив цей відеофільм.

Присутня на заході молодь активно прийняла участь в обговоренні почутого і побаченого. Сподіваємось, що саме молоде покоління стане гідними нащадками свої батьків і примножуватиме багатства нашої держави, шануватиме її Конституцію і закон

УКРАЇНСЬКА ГЕЛЬСІНСЬКА ГРУПА–

ОБ’ЄДНАННЯ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОЗАХИСНОГО РУХУ

       Під такою назвою 9 червня в бібліотеці-філії №2 була проведена пізнавальна година.

Метою заходу є ознайомлення користувачів бібліотеки з історією антирадянських рухів 60-80-х років XX століття

     У вступному слові бібліотекар ознайомила присутніх з історією створення Української Гельсінської групи та її впливом на розвиток правосвідомості на Україні.

    Перегляд слайд-презентації «Українська Гельсінська Група – перша за радянських часів правозахисна організація» дав присутнім більш повну уяву про найбільш активних діячів цієї правозахисної організації та їх діяльність

     Захід доповнив перегляд літератури, яка наявна в бібліотеці з даної теми.