МОЛОДІЖНИЙ ПРАВОВИЙ ГУРТОК "ПРАВА МОЛОДІ - ТУРБОТА ДЕРЖАВИ"

ПРАВОВА СТЕЖИНА (ДО ДНЯ ЮРИСТА)

  В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 3 жовтня для студентів коледжу ПДАТУ бібліотека-філія №2 провела урок правових знань «Правова стежина» (до Дня юриста).

   Мета заходу: розповісти молоді про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дітей та підлітків, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати у студентів поважне ставлення до власної особистості та інших.

  Запрошена на захід начальник відділу просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ганна Петрик ознайомила  присутніх з поняттям правової культури особистості та її структурою, з основними законами, які захищають права дітей і підлітків, з відповідальністю молоді за статтями чинного законодавства України

   Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Посієш вчинок – пожнеш наслідок».

Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

             

УКРАЇНО – ТИ МОЯ МОЛИТВА!

   23 серпня для широкого загалу бібліотека-філія №2 провела подорож в історію «Україно – ти моя молитва!»,  приурочену  Дню Незалежності України.

  Розпочався захід презентацією книжкової вітрини «З Україною в серці» на якій представлено література про героїчне минуле нашої країни, про трагічні сторінки історії України (зокрема й про сьогодення), про походження української мови, про культурну спадщину .

 Під час прес-калейдоскопу молодь обговорювала такі питання чи є майбутне в платного навчання, чи може молодь працевлаштуватись після закінчення вузу, кого можна вважати молодим?

  Продовження заходу стало інформ-ревю «Кольори, що дають надію». Бібліотекар розповіла про значення кожного атрибуту української символіки, про те що символіка об’єднує і згуртовує людей, адже в символах відображені прагнення людей, їхня історія та традиції. Присутні мали можливість переглянути відео ролик «Україна – це ми!»

   Насамкінець, усі присутні сфотографувались і побажали один одному мирного неба а Україні –невід’ємного права на справжню Незалежність і Неподільність.

ЮНЬ ОСЯГАЄ ЗАКОНИ

      26 липня для користувачів бібліотека-філія №2 провела правовий калейдоскоп «Юнь осягає закони».  

     Мета заходу: розширення правових знань у дітей та підлітків, сприяння вихованню у них поваги до закону та його вимог, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки.

     Запрошена на захід начальник відділу просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Анна Кимаківська ознайомила  присутніх з поняттям правової культури особистості та її структурою, з основними законами, які захищають права дітей і підлітків, з відповідальністю молоді за статтями чинного законодавства України, разом з присутніми заповнили  «Паспорт прав дитини».    

      Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Мої права-моє життя», який дав молоді більш повну уяву про нормативно-правове поле, що визначає права, свободи та обов’язки молоді в Україні.

     Для учасників заходу була проведена вікторина «Закон і право для всіх єдині».

  Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Правова культура особистості».

ЄВРОПЕЙСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ: ПОДІЇ І СЬОГОДЕННЯ

     24 травня бібліотека-філія №2 для  учнів НВК №3 провела інформаційну годину «Європейська співдружність:події сьогодення» (До Дня Європи).

     Метою заходу було сприяння усвідомленню молоді місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти зрозуміти важливість європейського об’єднання, приналежність України до європейської сім’ї  і народів, сприяти формуванню нового європейського світогляду.

     Присутні пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн європейського союзу, дізналися, що таке європейська співдружність, почерпнули для себе багато нової інформації і зробили висновок про необхідність підтримання та розвитку відносин між Україною та європейським союзом.

      Чудовим доповненням до Інтернет – огляду була  Інтернет – подорож «Країнами європейської співдружності».

НА ПАРАЛЕЛЬНИХ ДОРОГАХ ПРАВ І ОБОВ’ЯЗКІВ

 25 квітня для студентів Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу бібліотека-філія №2 провела юридичну консультацію «На паралельних дорогах прав і обов’язків».

   Мета заходу виховати почуття обов’язку, відповідального ставлення до себе і оточуючих, домогтись моральної свідомості і поведінки студентів, виховати життєву компетентність, почуття совісті, людської гідності.

    Студенти мали можливість показати знання з даної теми у вікторині «Свої права ми знаємо».

Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Держава, право і громадянин» організованою з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання. 

Я МАЮ ПРАВО ЖИТИ НА ЗЕМЛІ, ТВОРИТИ, ДИХАТИ, УЧИТИСЬ

     29 березня в читальному залі бібліотеки ДНЗ «Подільський ЦПТО» для учнів проведено годину правового інформування «Я маю право жити на Землі, творити, дихати, учитись».

    Мета заходу  розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Загальною декларацією прав людини та Конвенцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати правову свідомість та громадянську позицію.

   Бібліотекар ознайомила учнів із поняттям прав людини, розкрила їх зміст

Насамкінець, була представлена постійно діюча виставка «Перехрестя мудрого закону».

 

МОЇ ПРАВА – МОЯ ФОРТЕЦЯ

   22 лютого в читальному залі бібліотеці-філії №2 для студентів коледжу ПДАТУ було проведено правові сходинки  «Мої права – моя фортеця».

   Мета заходу розповісти студентам  про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати поважне ставлення до власної особистості та інших.

  Запрошена на захід виконуюча обов’язки начальника відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги  Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД  Вакалюк Наталія Юріївна ознайомила студентів з основними поняттями законодавства щодо підлітків, розповіла про права люди­ни в національному вимірі, про взаємозв'язок прав людини та громадянина.

    Студенти мали можливість показати знання з даної теми у вікторині  «Свої права ми знаємо».

 Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону», організованою з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання. 

ПЕРЕХРЕСТЯ МУДРОГО ЗАКОНУ

    4 січня в бібліотеці-філії №2 для користувачів бібліотеки відбулась презентація книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

 Правову виставку організовано з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання.

  Книжкова виставка складається з двох розділів.

І-й розділ «Мої права» розкриває основні правові аспекти законодавства України.

Тут представлена найновіша література, наявна в бібліотеці.

            Крім того, на виставці представлені буклети та пам’ятки, розроблені спеціалістами управління юстиції на теми: «Правові аспекти влаштування молоді», «Основні права та обов’язки людини», «Короткий виклад Загальної декларації прав людини».

             ІІ-й розділ «Конвенція ООН про права дитини в малюнках»

             Тут представлено ілюстрації, які розкривають основні права кожної дитини:

-         право на життя;

-         право на освіту;

-         право знати  свої права тощо.

   Сподіваємось, ця виставка стане добрим помічником усім користувачам бібліотеки-філії.

       ВІД ПРАВ ДИТИНИ ДО ПРАВ ЛЮДИНИ

    В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 30 листопада для студентів ДНЗ «Подільський ЦПТО» бібліотека-філія №2 провела правову консультацію «Від прав дитини до прав людини».

    Мета заходу: розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.

  У своєму виступі бібліотекар ознайомила учнів з основними поняттями законодавства щодо підлітків, та навела найбільш поширені види злочинів з метою їх попередження.

    Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Посієш вчинок – пожнеш наслідок»

Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

                                                                        

ПРАВОВА СТЕЖИНА

     В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді  – турбота держави» 26 жовтня в бібліотеці-філії №2 для студентської молоді коледжу ПДАТУ був проведений урок правознавства   «Правова стежина».

   Мета заходу: розширення правових знань студентів, сприяння вихованню у них поваги до закону та його вимог, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки.

 Бібліотекар ознайомила присутніх з видами правопорушень, поняттям злочинність, про правове виховання підлітків, з основними поняттями законодавства, навела  їм найбільш поширені приклади правопорушень з метою їх попередження.

    Захід доповнив перегляд слайд-презентації    «Посієш вчинок – пожнеш наслідок», який дав молоді більш повну уяву про те, чи відповідають вчинки за наслідки.

   Присутні прийняли участь в обговоренні даної теми.

   Оглядом літератури книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону» захід було завершено.

НАСЛІДКИ ЗЛОЧИНУ ДЛЯ ОСОБИ І СУСПІЛЬСТВА 

   В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 27 вересня в бібліотеці-філії №2 для студентів І курсу юридичного факультету коледжу  ПДАТУ проведено правову консультацію  «Наслідки злочину для особи і суспільства».

  Мета заходу: ознайомити студентів із злочином та його основними характеристиками (ознаками, складовими, видами), довести, що злочинними є дії як суб’єкта злочину, так і злочинна бездіяльність.

  Запрошений на захід юрисконсульт Кам’янець-Подільського ЦСССДМ В’ячеслав Галайбіда ознайомив студентів  з основними поняттями законодавства щодо підлітків та молоді, навів  їм найбільш поширені види злочину  з метою їх попередження.

   Молодь виявила неабияку зацікавленість зустріччю, про що свідчила безліч запитань.

Значну користь для формування соціально-свідомого способу життя молоді від подібних зустрічей відзначили як організатори, так і учасники заходу.

 Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

             

ОЗИРНИСЬ НА СВІЙ ВЧИНОК

    В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 27 липня в бібліотеці-філії №2 для учнівської та студентської молоді проведений правовий калейдоскоп «Озирнись на свій вчинок»

    Мета заходу: розширення правових знань у дітей та підлітків, сприяння вихованню у них поваги до закону та його вимог, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинок.

    Бібліотекар ознайомив присутніх з видами вчинків та факторами, які впливають на них.

Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Посієш вчинок – пожнеш наслідок», який дав молоді більш повну уяву про те, чи відповідають вчинки за наслідки.

    Присутні прийняли участь в обговоренні даної тем

    Оглям літератури книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону» захід було завершено.

 

ЗЛОЧИНИ ТА ВИДИ КРИМІНАЛЬНОГО  ПОКАРАННЯ

   В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді  - турбота держави» 27 квітня в бібліотеці-філії №2 для учнів НВК№3 проведено юридичну консультацію «Злочини та види кримінального покарання».

  На захід  запрошений юрисконсульт Кам’янець-Подільського ЦСССДМ В’ячеслав Галайбіда ознайомив учнів з видами правопорушень, поняттям злочинність, про правове виховання підлітків, з основними поняттями законодавства , навів  їм найбільш поширені приклади правопорушень з метою їх попередження.

   Молодь виявила неабияку зацікавленість зустріччю, про що свідчила безліч запитань, навіть таких специфічних, як безпека у разі проникнення в житлове приміщення, застосування необхідної самооборони, права громадянина при затриманні, арешті, допиті та ін.

    Насамкінець, була представлена постійно діюча виставка «Перехрестя мудрого закону».

    Значну користь для формування соціально-свідомого способу життя молоді від подібних зустрічей відзначили як організатори, так і учасники заходу.

 

ЗАКОН ПРО ТЕБЕ І ДЛЯ ТЕБЕ

  23 лютого для студентів коледжу ПДАТУ бібліотека-філія №2 провела правові сходинки «Закон про тебе і для тебе».

  Захід проведено з метою підвищення правової культури молоді та виховання поваги до закону і прав людини.

  Запрошений на захід провідний спеціаліст, юрисконсульт Кам’янець-Подільського ЦСССДМ  В’ячеслав Галайбіда розповів присутнім про правове виховання, спрямоване на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки студентів, про свідоме ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України.

            Студенти  переглянули  слайд-презентацію «Підліток і закон».

Насамкінець, було представлено книжкову виставку «Перехрестя мудрого закону.

 ПЕРЕХРЕСТЯ МУДРОГО ЗАКОНУ

   5 січня в бібліотеці-філії №2 для користувачів бібліотеки відбулась презентація книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

    Правову виставку організовано з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання.

  Книжкова виставка складається з двох розділів.

І-й розділ «Мої права» розкриває основні правові аспекти законодавства України.

  Тут представлена найновіша література, наявна в бібліотеці.

    Крім того, на виставці представлені буклети та пам’ятки, розроблені спеціалістами управління юстиції на теми: «Правові аспекти влаштування молоді», «Основні права та обов’язки людини», «Короткий виклад Загальної декларації прав людини».

             ІІ-й розділ «Конвенція ООН про права дитини в малюнках»

             Тут представлено ілюстрації, які розкривають основні права кожної дитини:

-         право на життя;

-         право на освіту;

-         право знати  свої права тощо.

Сподіваємось, ця виставка стане добрим помічником усім користувачам бібліотеки-філії.