МОЛОДІЖНИЙ ПРАВОВИЙ ГУРТОК "ПРАВА МОЛОДІ - ТУРБОТА ДЕРЖАВИ"

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ:  ВІД ГЕТЬМАНА ДО ПРЕЗИДЕНТА

На вшанування 23-ї річниці прийняття Конституції України 26 червня бібліотека-філія №2 провела для своїх користувачів історичну годину «Конституція України: від Гетьмана до Президента».

Захід організовано з метою: ознайомити присутніх з історією створення Конституції України, з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції,  виховувати почуття патріотизму до своєї держави.

Бібліотекар розповіла користувачам про конституційно-державні акти України з найдавніших часів до сьогодення.

Продовженням заходу став перегляд слайд-презентації «Основа життя – наш закон основний», який дав присутнім більш повне уявлення про конституційні традиції України, про структуру Конституції України та її основні засади, про значення прийняття Конституції, яка закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет та територіальну цілісність.

На завершення заходу присутнім було представлено перегляд літератури книжкової виставки «Конституція України – основний закон держави"

ФОРМАТ УКРАЇНА-ЄВРОПА

   17 травня бібліотека-філія №2 для  учнів «ДНЗ Подільский Центр ПТО» провела інформаційну годину «Формат Україна-Європа» (до  Дня Європи).

   Мета  заходу сприяння усвідомленню молоді місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти зрозуміти важливість європейського об’єднання, приналежність України до європейської сім’ї  і народів, сприяти формуванню нового європейського світогляду.

  Присутні пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн європейського союзу, дізналися, що таке європейська співдружність, почерпнули для себе багато нової інформації і зробили висновок про необхідність підтримання та розвитку відносин між Україною та європейським союзом.

  Чудовим доповненням до Інтернет – огляду стала Інтернет – подорож «Країнами європейської співдружності».

МОЇ ПРАВА В МОЇЙ ДЕРЖАВІ

      25 квітня в читальному залі бібліотеці-філії №2 для студентів коледжу ПДАТУ проведено юридичну консультацію «Мої права в моїй державі».

     Мета заходу: розширення правових знань у дітей та підлітків, сприяння вихованню у них поваги до закону та його вимог, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки.

     Запрошена на захід начальник відділу просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ганна Петрик ознайомила  присутніх з поняттям правової культури особистості та її структурою, з основними законами, які захищають права дітей і підлітків, з відповідальністю молоді за статтями чинного законодавства України

Для учасників заходу була  проведена вікторина «Закон і право для всіх єдині».

   Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону». 

ВЧИНОК ТА ЙОГО ВІДЛУННЯ

   В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді  - турбота держави» 28 березня бібліотека-філія №2 для студентів Подільського соціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу провела бесіду застереження  «Вчинок та його відлуння».

  Захід проведено з метою підняття рівня правової культури с тудентіва та набуття ними необхідного рівня правових знань, виховання у них поваги до закону та його вимог, почуття відповідальності за свої дії.

  На захід запрошено Ганну Петрик, начальника відділу правоосвітництва та взаємодії з суб’єктами надання  безоплатної первинної правової допомоги ознайомила студентів з видами правопорушень, поняттям злочинність, про правове виховання підлітків, з основними поняттями законодавства , навела  їм найбільш поширені приклади правопорушень з метою їх попередження.

 Студенти активно прийняли участь в обговорені теми та задавали питання, які їх цікавили.

            Насамкінець, була представлена постійно діюча виставка «Перехрестя мудрого закону».

Значну користь для формування соціально-свідомого способу життя молоді від подібних зустрічей відзначили як організатори, так і учасники заходу.

 

НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї ТА ШЛЯХИ ЙОГО ПОПЕРЕДЖЕННЯ

   В рамках діяльності правового гуртка 27 лютого для студентів коледжу ПДАТУ, бібліотека-філія №2 провела правовий диспут «Насильство в сім’ї та шляхи його попередження».

  Захід проведено з метою  ознайомити студентів з проблемами, причинами, ознаками насильства в сім’ї, нормативними документами з його попередження.

   На захід запрошено Ганну Петрик, начальника відділу правоосвітництва та взаємодії з суб’єктами «Центру з надання  безоплатної правової допомоги», яка розповіла що таке насильство, куди звертатись у випадку насильства і як себе захистити. Присутнім  роздано буклети «Насильство в сім’ї та шляхи його попередження» з адресою та телефонами гарячої лінії Центру

 Доповненням заходу став перегляд відеоролика «Насильство у сім’ї: способи протистояння».

   Насамкінець присутні переглянули літературу тематичної полиці «Перехрестя мудрого закону».

      Сподіваємось, що отримана інформація стала в нагоді молодому поколінню. 

ПЕРЕХРЕСТЯ МУДРОГО ЗАКОНУ

    9 січня в бібліотеці-філії №2 для користувачів бібліотеки відбулась презентація книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

 Правову виставку організовано з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання.

  Книжкова виставка складається з двох розділів.

І-й розділ «Мої права» розкриває основні правові аспекти законодавства України.

Тут представлена найновіша література, наявна в бібліотеці.

            Крім того, на виставці представлені буклети та пам’ятки, розроблені спеціалістами управління юстиції на теми: «Правові аспекти влаштування молоді», «Основні права та обов’язки людини», «Короткий виклад Загальної декларації прав людини».

             ІІ-й розділ «Конвенція ООН про права дитини в малюнках»

             Тут представлено ілюстрації, які розкривають основні права кожної дитини:

-         право на життя;

-         право на освіту;

-         право знати  свої права тощо.

   Сподіваємось, ця виставка стане добрим помічником усім користувачам бібліотеки-філії.