ПОЕТИЧНЕ СЛОВО ПОДОЛЯН

    В рамках тижня юнацької книги 27 березня  до Всесвітнього дня поезії з метою виховання у молоді любові до поезії, до літератури, ознайомлення з творчістю місцевих майстрів поетичного слова бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела День поезії.

   У вступному слові бібліотекарі розповіли студентам про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини.

    На захід були запрошені місцеві поети, члени поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко, Людмила Дрезналь, Людмила Машталер, Марія Гаврилова та артистка народного театру Любов Луцик. Тетяна Дорошенко розповіла про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, про діяльність місцевого поетичного клубу «Джерела душі», а також зачитала свої вірші «Присвята», «Україна», «Вигнанці із раю», «Вічне місто», «Душа», «Я родом з подільського краю» та інш., які сповнені любов’ю до рідного міста, до України, до матері. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилює, надихає на насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовно.

   Поети зачитали власні твори на тему кохання, про рідне місто, про природу та патріотичні твори.

  Присутні переглянули літературу книжкової виставки «Грані тисячоліть на струнах слова», на якій представлені збірки творів місцевих поетів.

  Поетів було запрошено до бібліотеки-філії №2, де вони зачитували свої твори користувачам старшого віку.                                                     

КАМ’ЯНЕЦЬ – СТОЛИЦЯ БАЙКИ

   25 вересня з нагоди 125-річчя з дня народження митця сатиричного слова Микити Годованця для студентів податкового коледжу бібліотека-філія №2 провела годину байки.

   Захід організовано з метою вшанувати пам’ять великого українського байкаря, висвітлити сторінки життя і творчого шляху відомого сатирика, ознайомити з його творами, підвищити інтерес до творчої спадщини родоначальника сучасної української байки.

     Бібліотекар ознайомила студентів з цікавими сторінками біографії Микити Годованця та про роки його життя і діяльності у Кам’янці-Подільському, представила слайд-презентацію «Патріарх української байки», яка дала більш повну уяву про різнопланову особистість сатирика.

    Особливу атмосферу, наповнену гумором, створив виступ запрошеного на захід одного із засновників міського поетичного клубу «Ліра» Івана Шеремети, який поділився спогадами про зустрічі та співпрацю з Микитою Годованцем.

Іван Шеремета декламував байки «Сметанка», «Заяча математика», «Два дуби» та інш.

    Присутнім були представлені збірки Микити Годованця, які є в бібліотеці, роман «Розрив-трава на лютих перехрестях» та повість «За Колимою сонце сходить» заслуженого журналіста України, члена Національної спілки письменників України Мар’яна Красуцького, присвячених байкареві, статті з місцевих видань про нього.

ПОЕТИЧНЕ СЛОВО ЗЕМЛЯКІВ

   13 червня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели бібліотерапію «Поетичне слово земляків».

Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Ліра».

    У вступному слові бібліотекарі розповіли про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини. Були зачитані поезії місцевих поетів.

     Запрошена на захід місцева поетеса, член поетичного клубу «Ліра» Тетяна Дорошенко розповіла про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, а також зачитала свої вірш: «Ліні Костенко», «Світ поезії», «Україно, ти дивна країна», «Я родом з поліського краю», «Вигнанці із раю», «Вічне місто», «Ти побудь, ще зі мною хоч мить» та інш., які сповнені любов’ю до рідного міста, до України. Артистка народного театру 60-70-х років Любов Луцик зачитала уривок з сімейної саги Марії Матіос «Майже ніколи не навпаки», вірші Ліни Костенко та байку Світлани Кремінської «Петух и наркотик». Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилювала, надихала на насолоду, плекала високі почуття, збагачувала духовно.

    Насамкінець присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Літературна палітра краю». 

ЗЕМНІ РАДОЩІ НАТАЛІ КАЩУК

  З нагоди 80-річчя від дня народження української поетеси, прозаїка, перекладача та журналістки, члена спілки письменників України Наталі Кащук 25 жовтня бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела літературний портрет.

    Захід проведено з метою висвітлити сторінки життя й творчого шляху Наталі Кащук, викликати читацький інтерес до її творів.

  У вступному слові бібліотекарі ознайомили студентів з життям і творчим доробком цієї непересічної української письменниці, доля якої впродовж 1942 по 1956 роки була пов’язана з Кам’янцем-Подільським.

    Були зачитані поезії Наталі Кащук, зокрема «Ти нелегке життя прожила, моя мамо», «Криниця біля Кам’янець-Подільської ратуші», «Подільська квітка», «Вірменська криниця в Кам’янці», «Подільські яблука».

   Перегляд слайд-презентації «… І назвали янгола Наталею» дав присутнім більш повну уяву про різнопланову особистість письменниці.

  Оглядом літератури тематичної полиці «Спасибі, що мене ви не забули…», де були представлені твори Наталі Кащук та статі про неї в періодичних виданнях, захід було завершено.

МІЙ КРАЙ КОРІННЯМ СТАРОДАВНІЙ, А СЕРЦЕМ МОЛОДИЙ

    З нагоди 80-річчя утворення Хмельницької області 21 вересня бібліотека-філія №2 провела для своїх користувачів День краєзнавства «Мій край корінням стародавній, а серцем молодий».

 Впродовж дня користувачам було представлено книжкову виставку «Сторінками рідного краю», де підібрано літературу про історію нашого краю, науково-краєзнавчі видання «Хмельниччина: дивокрай».

  Під час години спілкування бібліотекар розповіла присутнім про відомі та невідомі факти з історії області та зазначила, що перші поселення людей на території України були саме в Хмельницькій області.

   Запрошений на захід провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського музею-заповідника Валерій Нестеренко провів лекцію для студентів коледжу ПДАТУ, під час якої ознайомив присутніх з історією створення Кам’янець-Подільської, а сьогодні Хмельницької області, розповів про історичні та природні пам’ятки Хмельниччини. Студенти виявили зацікавленість даною темою, приймали участь в обговоренні.

  Продовженням заходу став перегляд слайд-презентації «Хмельниччина справжня».

  На заході прозвучали поезії, присвячені рідному краю, Поділлю, Хмельниччині.

 

СТЕЖКАМИ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ

     25 травня в Хмельницькому інституті соціальних технологій університету «Україна» відбулось урочисте підведення підсумків та вручення грамот, подяк та призів за участь у творчому краєзнавчому конкурсі «Стежками відомих людей».

    Пишаємось, що користувачі Кам’янець-Подільської міської централізованої бібліотечної системи, прийнявши участь у цьому конкурсі, зайняли призові місця:

I місце – Миронюк Діана, школа-інтернат «Славутинка», 9 кл.;

II місце – Чернецька Наталія, школа-інтернат «Славутинка», 9 кл.;

III місце – Павлюк Богдан, НВК № 16, 9 кл.;

III місце – Зверєва Ганна, студентка індустріального коледжу.

У номінації «Кращий нарис» відзначено:

– Гран-прі – Єрменчук Вікторія, школа-інтернат «Славутинка»;

– Світлик Віталій, військовий ліцей.

Номінація «Методологічний підхід до здійснення краєзнавчого дослідження»

– Дашко Лілія, ЗОШ № 5, 11 кл.;

– Бовт Олена, Кам’янець-Подільський ліцей, 11 кл.

А в номінації «Мій земляк – герой Майдану» кращою визнано роботу:

– Гораш Ольга, Кам’янець-Подільський ліцей, 9 кл.

Всі переможці отримали грамоти, цінні подарунки та сертифікати на 10% знижку плати за навчання в Хмельницькому інституті соціальних технологій.

КОСТЬ СОЛУХА –

ПЕРШИЙ ГОЛОВА ПОДІЛЬСЬКОЇ ПРОСВІТИ -

інформ-калейдоскоп  під такою назвою 19 травня  бібліотека-філія № 2  провела для учнів 10 класу ЗОШ № 2.

     Захід був приурочений  155-річчю від дня народження українського культурного діяча, лікаря, голови Подільської Просвіти – Костя Солухи та до 100-річчя з часу заснування «Просвіти на Поділлі».

     Бібліотекар розповіла учням біографію українського патріота, про роки життя та діяльності в місті Кам’янці-Подільському, адже Кость Солуха був ініціатором відкриття у місті Українського Університету та започаткування в краї україномовних бібліотек, про те  як  він очолював в місті Подільську «Просвіту» та був одним із  найпрогресивніших лікарів того часу.

     Насамкінець, бібліотекар повідомила,  про те що віднедавна Кам’янець-Подільська центральна міська бібліотека  носить ім’я Костя Солухи, вшановуючи тим самим його заслуги перед громадою.

ГРАНІ ТИСЯЧОЛІТЬ

  НА СТРУНАХ СЛОВА

Щороку  21 березня відзначається Всесвітній день поезії.

Літературне слово призначене чіпати уми і серця людей, волаючи до високих почуттів і збагачуючи їх духовно. Повертаючись не раз до улюблених віршованих рядків, ми не втомлюємося дивуватися силі літературного таланту, яскравості образів і нескінченної краси слова.   

З метою виховання в молоді любові до літератури, ознайомлення з поетичною творчістю світових та вітчизняних майстрів поетичного слова 30 березня в рамках Тижня юнацької книги в читальному залі бібліотеки-філії № 2 було проведено День поезії для студентів податкового коледжу.                                 

У вступному слові бібліотекар розповіла про історію походження свята.

Вустами студентів ожило слово Тараса Шевченка, Лесі Українки, Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Василя Симоненка.

           Присутні мали нагоду ознайомитися з творчістю місцевих поетів Людмили Дрезналь та Тетяни Дорошенко, які зачитали власні поезії та поспілкуватися з ними. Крім того, кожен мав можливість переглянути книжкову виставку  «Чарівний світ поезії», на якій підібрані твори світової та української поезії.