ЗЕМНІ РАДОЩІ НАТАЛІ КАЩУК

  З нагоди 80-річчя від дня народження української поетеси, прозаїка, перекладача та журналістки, члена спілки письменників України Наталі Кащук 25 жовтня бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела літературний портрет.

    Захід проведено з метою висвітлити сторінки життя й творчого шляху Наталі Кащук, викликати читацький інтерес до її творів.

  У вступному слові бібліотекарі ознайомили студентів з життям і творчим доробком цієї непересічної української письменниці, доля якої впродовж 1942 по 1956 роки була пов’язана з Кам’янцем-Подільським.

    Були зачитані поезії Наталі Кащук, зокрема «Ти нелегке життя прожила, моя мамо», «Криниця біля Кам’янець-Подільської ратуші», «Подільська квітка», «Вірменська криниця в Кам’янці», «Подільські яблука».

   Перегляд слайд-презентації «… І назвали янгола Наталею» дав присутнім більш повну уяву про різнопланову особистість письменниці.

  Оглядом літератури тематичної полиці «Спасибі, що мене ви не забули…», де були представлені твори Наталі Кащук та статі про неї в періодичних виданнях, захід було завершено.

МІЙ КРАЙ КОРІННЯМ СТАРОДАВНІЙ, А СЕРЦЕМ МОЛОДИЙ

    З нагоди 80-річчя утворення Хмельницької області 21 вересня бібліотека-філія №2 провела для своїх користувачів День краєзнавства «Мій край корінням стародавній, а серцем молодий».

 Впродовж дня користувачам було представлено книжкову виставку «Сторінками рідного краю», де підібрано літературу про історію нашого краю, науково-краєзнавчі видання «Хмельниччина: дивокрай».

  Під час години спілкування бібліотекар розповіла присутнім про відомі та невідомі факти з історії області та зазначила, що перші поселення людей на території України були саме в Хмельницькій області.

   Запрошений на захід провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського музею-заповідника Валерій Нестеренко провів лекцію для студентів коледжу ПДАТУ, під час якої ознайомив присутніх з історією створення Кам’янець-Подільської, а сьогодні Хмельницької області, розповів про історичні та природні пам’ятки Хмельниччини. Студенти виявили зацікавленість даною темою, приймали участь в обговоренні.

  Продовженням заходу став перегляд слайд-презентації «Хмельниччина справжня».

  На заході прозвучали поезії, присвячені рідному краю, Поділлю, Хмельниччині.

 

МІСТО, В ЯКОМУ МИ ЖИВЕМО

8 червня на дитячому майданчику мікрорайону Черьомушки бібліотека-філія № 2 провела для дітей гру-вікторину «Місто, в якому ми живемо».

Захід було проведено з метою привити юним любов до рідного краю, ознайомити з історією і сучасністю Кам’янця, розповісти про видатних діячів культури і мистецтва.

Бібліотекар розповіла дітям про історію старовинного Кам’янця, про його визначні місця та культурні пам’ятки, про видатних людей  нашого міста Під час заходу прозвучали вірші місцевих поетів та легенди про рідне місто.

Діти приймали активну участь у вікторині. Вони були поділені на дві команди, змагались між собою за краще знання історії рідного міста. Слід зазначити, що переможці отримали заохочувальні призи.

      Насамкінець,  діти ознайомились з літературою книжкової полиці «Кам’янець – перлина Поділля».

СТЕЖКАМИ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ

     25 травня в Хмельницькому інституті соціальних технологій університету «Україна» відбулось урочисте підведення підсумків та вручення грамот, подяк та призів за участь у творчому краєзнавчому конкурсі «Стежками відомих людей».

    Пишаємось, що користувачі Кам’янець-Подільської міської централізованої бібліотечної системи, прийнявши участь у цьому конкурсі, зайняли призові місця:

I місце – Миронюк Діана, школа-інтернат «Славутинка», 9 кл.;

II місце – Чернецька Наталія, школа-інтернат «Славутинка», 9 кл.;

III місце – Павлюк Богдан, НВК № 16, 9 кл.;

III місце – Зверєва Ганна, студентка індустріального коледжу.

У номінації «Кращий нарис» відзначено:

– Гран-прі – Єрменчук Вікторія, школа-інтернат «Славутинка»;

– Світлик Віталій, військовий ліцей.

Номінація «Методологічний підхід до здійснення краєзнавчого дослідження»

– Дашко Лілія, ЗОШ № 5, 11 кл.;

– Бовт Олена, Кам’янець-Подільський ліцей, 11 кл.

А в номінації «Мій земляк – герой Майдану» кращою визнано роботу:

– Гораш Ольга, Кам’янець-Подільський ліцей, 9 кл.

Всі переможці отримали грамоти, цінні подарунки та сертифікати на 10% знижку плати за навчання в Хмельницькому інституті соціальних технологій.

СВОЄМУ КАМ’ЯНЦЮ ВКЛОНЯЮСЬ

  День краєзнавства «Своєму Кам’янцю вклоняюсь» для студентів податкового коледжу було проведено 24 травня в бібліотеці-філії № 2.

    Захід був приурочений до Дня народження міста. Під час заходу бібліотекар розповіла присутнім про «місто 7-ми культур», «квітку на камені», «серце Поділля» - про наш величний Кам’янець.

Місто над Смотричем має багату цікаву історію, яка описана в багато чисельних хроніках, літописах, наукових працях, спогадах. Кам’янець вважається загадковим і таємничим містом, де кожен може знайти щось своє цікаве і неповторне.

     Студентам було представлено відеоролик «Місто 7 культур», вони переглянули фотоальбоми з фотографіями сучасного і давнього міста, а також декламували вірші місцевих поетів та власні про рідне місто, про його історичне минуле і квітуче сьогодення.

    В рамках Дня краєзнавства присутнім було представлено літературу книжкової виставки «Кам’янець – перлина Поділля»

      Насамкінець, бібліотекар розповіла студентам про бібліотеку-філію № 2 та її ресурси, запросила усіх частіше відвідувати бібліотеку і бути її активними користувачами.

КОСТЬ СОЛУХА –

ПЕРШИЙ ГОЛОВА ПОДІЛЬСЬКОЇ ПРОСВІТИ -

інформ-калейдоскоп  під такою назвою 19 травня  бібліотека-філія № 2  провела для учнів 10 класу ЗОШ № 2.

     Захід був приурочений  155-річчю від дня народження українського культурного діяча, лікаря, голови Подільської Просвіти – Костя Солухи та до 100-річчя з часу заснування «Просвіти на Поділлі».

     Бібліотекар розповіла учням біографію українського патріота, про роки життя та діяльності в місті Кам’янці-Подільському, адже Кость Солуха був ініціатором відкриття у місті Українського Університету та започаткування в краї україномовних бібліотек, про те  як  він очолював в місті Подільську «Просвіту» та був одним із  найпрогресивніших лікарів того часу.

     Насамкінець, бібліотекар повідомила,  про те що віднедавна Кам’янець-Подільська центральна міська бібліотека  носить ім’я Костя Солухи, вшановуючи тим самим його заслуги перед громадою.

ГРАНІ ТИСЯЧОЛІТЬ

  НА СТРУНАХ СЛОВА

Щороку  21 березня відзначається Всесвітній день поезії.

Літературне слово призначене чіпати уми і серця людей, волаючи до високих почуттів і збагачуючи їх духовно. Повертаючись не раз до улюблених віршованих рядків, ми не втомлюємося дивуватися силі літературного таланту, яскравості образів і нескінченної краси слова.   

З метою виховання в молоді любові до літератури, ознайомлення з поетичною творчістю світових та вітчизняних майстрів поетичного слова 30 березня в рамках Тижня юнацької книги в читальному залі бібліотеки-філії № 2 було проведено День поезії для студентів податкового коледжу.                                 

У вступному слові бібліотекар розповіла про історію походження свята.

Вустами студентів ожило слово Тараса Шевченка, Лесі Українки, Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Василя Симоненка.

           Присутні мали нагоду ознайомитися з творчістю місцевих поетів Людмили Дрезналь та Тетяни Дорошенко, які зачитали власні поезії та поспілкуватися з ними. Крім того, кожен мав можливість переглянути книжкову виставку  «Чарівний світ поезії», на якій підібрані твори світової та української поезії.