СОЦІОКУЛЬТУРНІ ЗАХОДИ  2018

З РОДИНИ ЙДЕ В ЖИТТЯ ЛЮДИНА

       12 листопада  напередодні  Міжнародного дня толерантності бібліотека-філія №2 для учнівЗОШ№2 провела комільфо-годину.

    Мета заходу: познайомити учнів  з поняттям «толерантність», з основними рисами толерантності, сформувати правильне уявлення про толерантну поведінку, виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів, розвивати комунікативну культуру спілкування і взаєморозуміння, формувати терпимість до відмінностей між людьми.

У своєму виступі бібліотекар розповіла учням про історію виникнення Міжнародного дня толерантності,  ознайомила з «Декларацією принципів терпимості», яка ухвалена ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року, та з ознаками толерантної людини.

Учням  була  представлена слайд-презентація «Етикет особистості шкільного віку», яка дала більш повне уявлення про поведінку у школі та як себе поводити, коли виникла конфліктна ситуація і які існують правила примирення.

 

Присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Шлях до толерантності».

«ЯКЕ ПРЕКРАСНЕ РІДНЕ СЛОВО, ВОНО НЕ СВІТ, А ВСІ СВІТИ»

    Напередодні  Дня української писемності та мови 7 листопада бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» провела урок мовознавства.

    Захід проведено з метою виховання у молоді любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, формування переконаності у нетлінності духовних скарбів народу.

 Бібліотекар розповіла учням про історію виникнення писемності, про особливості відзначення цього свята, про найдавнішу пам’ятку Київської Русі – працю Нестора Літописця «Повість временних літ», про історію створення письма у слов’ян та визначних слов’янських культурних діячів Кирила і Мефодія

   Присутні переглянули слайд-презентацію «Мова наша – серце наше», також прозвучали записи пісень  та поезії про  мову, про слово.

Насамкінець учні ознайомились з літературою тематичної полиці «Мово рідна, живи в ріднім домі»

ТИХЕ, АЛЕ НЕБЕЗПЕЧНЕ ПОЛЮВАННЯ

    17 жовтня бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО»  провела інформаційне повідомлення «Тихе, але небезпечне полювання (дещо про гриби)».

   Мета заходу розповісти учням про позитивні та  негативні якості грибів, навчити їх правилам техніки безпеки при споживанні та зборі грибів, засвоїти правила першої допомоги при отруєні грибами, прищепити любов до природи.

     Присутні переглянули відео-презентацію «10 фактів про гриби та цікавинки з грибного царства».

 Захід завершив перегляд літератури тематичної полиці «Обережно-гриби!!!».

САЛЮТ ТОБІ, КРАЇНИ ЗАХИСНИК

   Вже кілька років поспіль в нашій країні відзначають День захисника України та День українського козацтва, які припадають на 14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці.

   10 жовтня, напередодні цього свята, у бібліотеці-філії № 2 для студентів коледжу ПДАТУ  та користувачів бібліотеки організовано  патріотичну годину «Салют тобі, країни захисник».

    Захід проведено з метою формування в молоді національно-патріотичної свідомості, вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу.

     Під час заходу бібліотекар зробила екскурс в історію виникнення свята українського козацтва та Дня захисника України, вказала на те, що це свято має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців, адже це і день пам’яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею Незалежності.  

    Запрошені на захід військовослужбовці 201-го навчального центру Кам’янець-Подільського гарнізону, учасники АТО, старший сержант Олександр Деревенко та сержант Олександр Барановський розповіли молоді про своє перебування у зоні антитерористичної операції, про завдання, які виконували на сході України, про армійські будні, про те, як сьогодні Збройні Сили України забезпечують мир та спокій у нашій державі.

       Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих захисників Незалежності нашої країни.

      Родзинкою заходу став виступ сержанта Олександра Барановського, учасника фестивалю «Пісні, народжені в АТО», який виконав власні пісні під акомпанемент гітари.  

     Усі присутні  ознайомилися з літературою книжкової виставки «Мужність і відвага крізь віки», на якій представлені: книга пам’яті героям Небесної Сотні та воїнам АТО,  збірки поезій місцевих поетів, присвячених захисникам України та художні твори про події на сході України. 

ПРАВОВА СТЕЖИНА (ДО ДНЯ ЮРИСТА)

   В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 3 жовтня для студентів коледжу ПДАТУ бібліотека-філія №2 провела урок правових знань «Правова стежина» (до Дня юриста).

    Мета заходу: розповісти молоді про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дітей та підлітків, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати у студентів поважне ставлення до власної особистості та інших.

  Запрошена на захід начальник відділу просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ганна Петрик ознайомила  присутніх з поняттям правової культури особистості та її структурою, з основними законами, які захищають права дітей і підлітків, з відповідальністю молоді за статтями чинного законодавства України

   Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Посієш вчинок – пожнеш наслідок».

Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

 

             

ЇХ ТИСЯЧІ ЛЯГЛО У БАБИН ЯР ШИРОКИЙ

    26 вересня для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» бібліотека-філія №2 провела вечір пам’яті, приурочений роковинам трагедії Бабиного Яру.

   У вступному слові бібліотекар наголосила, що Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія єврейського і українського народів, розкрила зміст і наслідки цих подій.

   Учні переглянули слайд-презентацію «Бабин Яр: трагедія ХХ століття», яка дала більш повну уяву про трагічні події.

    Учні зачитали поезію «Реквієм» Д.Павличка, поезії П.Тичини та Ліни Костенко, присвячені цій темі.

Захід завершив перегляд літератури тематичної полиці «Біль Бабиного Яру».

КАМ’ЯНЕЦЬ – СТОЛИЦЯ БАЙКИ

   25 вересня з нагоди 125-річчя з дня народження митця сатиричного слова Микити Годованця для студентів податкового коледжу бібліотека-філія №2 провела годину байки.

   Захід організовано з метою вшанувати пам’ять великого українського байкаря, висвітлити сторінки життя і творчого шляху відомого сатирика, ознайомити з його творами, підвищити інтерес до творчої спадщини родоначальника сучасної української байки.

    Бібліотекар ознайомила студентів з цікавими сторінками біографії Микити Годованця та про роки його життя і діяльності у Кам’янці-Подільському, представила слайд-презентацію «Патріарх української байки», яка дала більш повну уяву про різнопланову особистість сатирика.

   Особливу атмосферу, наповнену гумором, створив виступ запрошеного на захід одного із засновників міського поетичного клубу «Ліра» Івана Шеремети, який поділився спогадами про зустрічі та співпрацю з Микитою Годованцем.

Іван Шеремета декламував байки «Сметанка», «Заяча математика», «Два дуби» та інш.

Присутнім були представлені збірки Микити Годованця, які є в бібліотеці, роман «Розрив-трава на лютих перехрестях» та повість «За Колимою сонце сходить» заслуженого журналіста України, члена Національної спілки письменників України Мар’яна Красуцького, присвячених байкареві, статті з місцевих видань про нього.

ЗРОБИМО ЖИТТЯ БЕЗПЕЧНИМ

  19 вересня в рамках циклу заходів «Знати, щоб жити» для учнів НВК №3 бібліотека-філія №2 провела  скриньку порад «Зробимо життя безпечним».

   Захід проведено з метою розширити знання учнів про ситуації, які можуть трапитися в повсякденному житті; вчити дітей обирати безпечні предмети та місця для розваг і уникати небезпечних ситуацій під час відсутності дорослих.

   У своєму виступі бібліотекар розповіла дітям про правила поведінки, коли вони знаходяться одні дома, правила дорожнього руху, правила протипожежної безпеки, поводження з газовими приладами, поведінки під час грози, правила користування електричними приладами. Нагадала учням номери телефонів екстрених служб «101», «102», «103», «104».

    Учні активно включились в обговорення теми, грали в гру «Червоний. Жовтий. Зелений» та переглянули відеофільм «Острівець безпеки» та плакати «Безпека нашого життя».

МОЛОДЬ І ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

    12 вересня в бібліотеці-філії №2  відбувся тренінг для непрацюючої молоді.

   На заході обговорювалися питання стану профорієнтаційної роботи, підготовки до свідомого вибору професії з урахуванням власних намірів, здібностей та реальних можливостей ринку праці. Ознайомлення молоді з сайтом Work.ua — найбільшим в Україні сайтом з пошуку роботи та сайтом Work.ua  - Кам’янець-Подільський , який допоможе адаптації молоді в сучасному світі професій, для запобігання майбутнього безробіття серед громадян України.  

ЗНАННЯ-ЦЕ СКАРБ, А КНИГА-КЛЮЧ ДО НЬОГО

   3 вересня в День знань для учнів ЗОШ №15 проведено годину знань «Знання-це скарб, а книга ключ до нього».

   Вітаючи учнів з початком навчального року бібліотекар наголосила, що хоч шлях пізнання нелегкий та не простий, але він сповнений незвіданого і несподіваного. І вірним помічником та надійним партнером на цьому шляху учням стануть книга і бібліотека.

     Бліц-опитування учнів показало, що вони вже скучили за школою, друзями та вчителями і з задоволенням поспішали сьогодні до школи.

     Особливу увагу учнів привернула книжкова виставка «Цікава країна знань», з допомогою якої швидко можна віднайти потрібну інформацію, знайти відповідь на безліч запитань.

  Присутніх зацікавлено переглянули літературу, і ми сподіваємось,що свято вдалося та запам’ятається усім. А ми в свою чергу, зробимо все, що від нас залежить, щоб полегшити їм навчання, а також зробити їхнє дозвілля цікавим і наповненим.

УКРАЇНО – ТИ МОЯ МОЛИТВА!

    23 серпня для широкого загалу бібліотека-філія №2 провела подорож в історію «Україно – ти моя молитва!»,  приурочену  Дню Незалежності України.

  Розпочався захід презентацією книжкової вітрини «З Україною в серці» на якій представлено література про героїчне минуле нашої країни, про трагічні сторінки історії України (зокрема й про сьогодення), про походження української мови, про культурну спадщину .

 Під час прес-калейдоскопу молодь обговорювала такі питання чи є майбутне в платного навчання, чи може молодь працевлаштуватись після закінчення вузу, кого можна вважати молодим?

  Продовження заходу стало інформ-ревю «Кольори, що дають надію». Бібліотекар розповіла про значення кожного атрибуту української символіки, про те що символіка об’єднує і згуртовує людей, адже в символах відображені прагнення людей, їхня історія та традиції. Присутні мали можливість переглянути відео ролик «Україна – це ми!»

   Насамкінець, усі присутні сфотографувались і побажали один одному мирного неба а Україні –невід’ємного права на справжню Незалежність і Неподільність.

НАШ СТЯГ – ПШЕНИЦЯ У СТЕПАХ ПІД ГОЛУБИМ СКЛЕПІННЯМ НЕБА

( до Дня державного прапора)

    21 серпня для широкого загалу бібліотека-філія №2 організувала книжкову виставку «Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба»,  приурочену  Дню державного прапора.

  Виставку організовано з метою : ознайомлення  присутніх з історією виникнення і встановлення українського прапора, формування загального уявлення про державні символи, виховання поваги до державних символів України, почуття патріотизму та любові до Батьківщини.   

   Присутні здійснили екскурс в історичне минуле нашої країни та згадати історію формування державного прапору України

Користувачі ознайомились з  представленими матеріалами  з історії українського прапора, віршем «Прапор України» Крищенко В. і з постановою президії Верховної Ради Про прапор  України (від 18 вересня 1991 року).

                                                                                                                                            

У СВІТІ ЧАРІВНОЇ КАЗКИ

Існує книг багато на землі.

Вони цікаві, мудрі, гарні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Всяк казочку читати полюбляє

   Такими слова 11 липня бібліотека-філія №2 розпочала зустріч з казкою «У світі чарівної казки» я дітей мікрорайону.

   Під час літніх канікул добре провести час з героями улюблених казок.

  Бібліотекар розповіла дітям, що казка прийшла до нас з давніх-давен, що вона буває сумна і весела, навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків.

  Присутні побували у світі казок, перегорнули сторінки книжок, зустрілися із улюбленими героями і, звичайно, побачили, що добро перемагає зло.

   Діти активно взяли участь у конкурсі-грі «Казка збирає друзів», під час якого відгадували назви казок, казкових героїв, з яких казок предмети і хто їх власники.

   Під час заходу присутні ознайомилися з казками, які є в бібліотеці, та розповіли про казки, які є в них вдома.

 

НАРКОТИКИ – ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ

   26 червня  для учнівської та студентської молоді бібліотека-філія №2 провела інформ-застереження «Наркотики – проблема особистості», яке приурочене Міжнародному Дню боротьби зі зловживанням наркотиків та їхнім незаконним розповсюдженням.

   Захід проведено з метою формувати у користувачів бібліотеки уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, про згубну дію на організм наркотичних речовин; виховувати почуття відповідальності за власну поведінку.

   Під час свого виступу бібліотекар розповів про історію становлення цього дня,  про те, що наркоманія і злочинність – два нерозривні поняття. Ставши наркоманом, рано чи пізно можна придбати статус злочинця. Також користувачі переглянули слайд-презентацію «Наркотики та їх вплив на наше життя».

   Присутнім  була представлена література тематичної полиці «Наркоманія – дорога в безодню».

УКРАЇНА. МОЛОДЬ. КОНСТИТУЦІЯ.

   Напередодні Дня Конституції бібліотека-філія №2 для своїх користувачів організувала книжкову виставку «Україна. Молодь. Конституція.»

  Виставка організована з метою: ознайомити присутніх з історією створення Конституції України, з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції , виховувати почуття патріотизму до своєї держави.

    У І-му розділі виставки представлені офіційні видання  «Конституція України» та «Конституція України для дітей», які дають більш повну уяву про структуру Конституції її  статті та основні засади.  

    У ІІ- му розділі  представлена література про Україну, про її історичне минуле, про   процес утворення нашої держави її розвиток та особливості прийняття Конституції України, як головного оберегу державності демократії, гаранту незалежності і соборності України.

   Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції. Сподіваємось, що саме молодь стане гідними нащадками своїх батьків, шануватиме Конституцію  і закони.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ І СКОРБОТИ

   «Кажуть, що історія людства – це історія воєн, а їх початок –  це її чорні віхи…»  такими словами 20 червня, напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни  в бібліотеці-філії №2 розпочалась година історії.

    Захід проведено з метою поглибити знання користувачів з історії Другої світової війни, вшанувати пам’ять загиблих визволителів, виховувати любов і повагу до історії країни, до ветеранів, учасників війни та популяризації  історичної та художньої літератури про Другу світову війну. 

    У своєму виступі бібліотекар розповіла про початок німецько-радянської війни – однієї із наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття, про те, що найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви, загублене дитинство і втрачена юність випали на долю українського народу. Кожна родина і кожна людина, незалежно від віку, статі і соціального стану, були втягнуті  у надзвичайно жорстокий вир війни, про те, що цей віколомний день уособлює героїзм, силу духу й  вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій та задумів.

    На заході звучали поезії  та пісні воєнних років.

    Присутні переглянули відеофільм «Шляхами подвигу і слави», який дав присутнім більш повну уяву про події тих днів. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні. А також у цей день були покладені квіти до могили воїнів-визволителів.

    Доповненням заходу став перегляд літератури тематичної полиці «Вогонь війни у пам’яті навічно».

   Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов’язком кожного із нас є – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір. Цими словами захід було завершено.

ПОЕТИЧНЕ СЛОВО ЗЕМЛЯКІВ

     13 червня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели бібліотерапію «Поетичне слово земляків».

   Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Ліра».

      У вступному слові бібліотекарі розповіли про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини. Були зачитані поезії місцевих поетів.

    Запрошена на захід місцева поетеса, член поетичного клубу «Ліра» Тетяна Дорошенко розповіла про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, а також зачитала свої вірш: «Ліні Костенко», «Світ поезії», «Україно, ти дивна країна», «Я родом з поліського краю», «Вигнанці із раю», «Вічне місто», «Ти побудь, ще зі мною хоч мить» та інш., які сповнені любов’ю до рідного міста, до України. Артистка народного театру 60-70-х років Любов Луцик зачитала уривок з сімейної саги Марії Матіос «Майже ніколи не навпаки», вірші Ліни Костенко та байку Світлани Кремінської «Петух и наркотик». Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилювала, надихала на насолоду, плекала високі почуття, збагачувала духовно.

    Насамкінець присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Літературна палітра краю». 

ПОРАДИ ТИМ, ХТО ЛЮБИТЬ КВІТИ

     Ось і настало літо. Організм жадає тепла і світла, очі яскравих барв. А що ж найбільше вабить нас своєю красою, як не квіти, такі ніжні, милі.

   12 червня бібліотека-філія №2 для своїх користувачів провела тематичну годину «Поради тим, хто любить квіти».

Присутні на заході поринули у світ квітів, прослухали легенди та перекази про них, секрети та поради про вирощування та догляд за кімнатними і садовими квітами, про уміння правильно складати букет.

    Тематичну годину доповнив перегляд слайд-презентації  «У трояндовому королівстві», звучали записи пісень «Чому квіти не в’януть?», «Чорнобривці», «Білі лілеї» та інш.

Користувачі активно прийняли участь у заході, поділились своїми секретами вирощування квітів.

   Насамкінець присутні ознайомилися з  книжковою виставкою «Сонцю та квітам всміхається літо», де представлено літературу та періодичні видання з даної теми.  

НА КНИЖКОВІЙ ГАЛЯВИНІ

    7 червня на дворовому майданчику для дітей мікрорайону бібліотека-філія №2 провела  лавочки-читалочки «На книжковій галявині».

   Що може бути кращим ніж чудового літнього дня посидіти з цікавою книгою у сквері чи на галявині дворику? Цього дня бібліотекарі десантують найцікавіші книжки на шкільний майданчик, щоб кожен бажаючий зміг ознайомитися з новинками, які є у бібліотеці, стати користувачем бібліотеки та взяти книги, які задають читати на літо по шкільній програмі. До уваги присутніх пропонуються розділи виставки « Відчиняє двері казка», «Україна пише дітям», «Хочу все знати».

  Діти мали змогу ознайомитись з представленою літературою,  записатися на абонемент та отримати солодкі подарунки.

    Наприкінці заходу були прикріплені повітряні кульки з посланням «Я люблю читати».

МИ УКРАЇНИ ДІТИ І МРІЯ В НАС ОДНА

    Зважаючи на вкрай непросту ситуацію, в якій перебуває наша держава,  бібліотека залучилася  до підтримки та цікавого проведення дозвілля дітей учасників АТО.

    З цією метою 5 червня в бібліотеці-філії №2 проведено бібліо-паті «Ми України діти і мрія в нас одна».

    Розпочався захід з екскурсії по бібліотеці. Під час інформаційного повідомлення бібліотекар розповіла присутнім про користь читання. Діти взяли участь у конкурсі малюнку на асфальті «Малюємо свої мрії», складали пазли, для наймолодших запропоновано перегляд сучасних українських мультфільмів, книги-розмальовки та вікторину «Вгадай героя казки».

   Родзинкою заходу став майстер-клас з мехенді (східного мистецтва розпису хною по тілу).

   На заході виступила юрист Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної первинної правової допомоги  Ганна Кимаківська, яка надала дітям та їхнім батькам більш повну інформацію про пільги згідно чинного законодавства для учасників АТО та членів їх сімей та представила відео презентацію «Пільги дітям учасників АТО».

   Також присутнім  представлена література книжкових виставок: «З Україною в серці», «Перехрестя мудрого закону», «Лабіринтами історії» та «Дитяче бібліоменю».

   Насамкінець гостям було запропоновані чай, солодощі, також зроблене колективне фото. 

   Захід пройшов весело,активно та змістовно.

 ЄВРОПЕЙСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ: ПОДІЇЇ СЬОГОДЕННЯ

     24 травня бібліотека-філія №2 для  учнів НВК №3 провела інформаційну годину «Європейська співдружність:події сьогодення» (До Дня Європи).

     Метою заходу було сприяння усвідомленню молоді місця України серед інших країн, особливо Європи, допомогти зрозуміти важливість європейського об’єднання, приналежність України до європейської сім’ї  і народів, сприяти формуванню нового європейського світогляду.

     Присутні пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн європейського союзу, дізналися, що таке європейська співдружність, почерпнули для себе багато нової інформації і зробили висновок про необхідність підтримання та розвитку відносин між Україною та європейським союзом.

     Чудовим доповненням до Інтернет – огляду була  Інтернет – подорож «Країнами європейської співдружності».

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДОЙМАХ

   Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку, адже  вода вимагає до себе відповідної уваги та обережності. 

 В рамках заходів по невиробничому травматизму 23 травня бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» провела урок безпеки життєдіяльності.

   Захід проведено з метою ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки на воді, формувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій на воді та біля водоймищ.

   У своєму виступі бібліотекар розповіла учням основні правила поведінки на воді, правила надання першої допомоги при утопленні, та як уникнути нещасних випадків.

  Доповнив захід перегляд відео презентації «Правила безпечної поведінки на воді».

Насамкінець  учні переглянули літературу тематичної полиці «Острівець безпеки».

«СОРОЧКУ МАТИ ВИШИЛА МЕНІ…»

17 травня для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» бібліотека-філія №2 провела народознавчу мозаїку, приурочену Всесвітньому дню вишиванки.

Захід проведено з метою популяризації українських цінностей, збереження народних традицій рідного краю, розширення  уявлення  про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті  українців, виховання  почуття національної гордості.

У своєму виступі бібліотекар розповіла присутнім про історію та традиції святкування Дня вишиванки в Україні, про те, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації, а також показати всьому світу, що є така країна –  Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

На заході звучали пісні, присвячені вишиванці «А сорочка мамина біла, біла», «Пісня про рушник», «Вишиванка, моя вишиванка». Учні декламували вірші «Знов гордістю серце проймає», «В нашому домі».

Захід завершився словами Ліни Костенко, які стали своєрідним заповітом: «Бережи українське – носи вишиванку!».

 

 

НІМЕЦЬКА ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

    15 травня  в читальному залі бібліотеки-філії №2 до уваги відвідувачів було представлено книжкову виставку «Німецька для початківців», приурочену року вивчення німецької мови в Україні та української мови в Німмеччині.

     Метою виставки є популяризація німецької мови та літератури, розширення знання про Німеччину в учнівської та студентської молоді.

    Виставка складається з трьох розділів:

Про Німеччину, її культуру та економіку розповідає І-й розділ «Держава. Мова. Культура».

ІІ-й розділ «Читаємо німецькою» представляє літературу німецьких письменників в перекладі та оригіналі.

ІІІ-й розділ «На допомогу школярам та абітурієнтам» представляє  підручники з німецької мови, розмовники та словники.

      Сподіваємось, що виставка стане в нагоді усім бажаючим поглибити  знання з німецької мови.

ЛИСТІВКА ДЛЯ МАМИ

   10 травня бібліотека-філія №2 для учнів НВК №3 провела майстер-клас «Листівка для мами» (до Дня матері).

    Захід проведено з метою виховання любові та турботи до своєї матусі, розвиток творчих здібностей , навчити використовувати в роботі різні матеріали для творчості, розвивати креативність.

  Бібліотекар розповіла про історію виникнення свята, про традиції святкування цього дня у різних країнах світу таких як Україна, Австрія, Японія, Мексика. На заході звучали вірші про маму.

  Учні власноруч виготовили для своїх мам листівки з привітаннями і насамкінець зробили колективне фото на згадку.

 ЧОРНА СПАДЩИНА ЧОРНОБИЛЯ

      25 квітня бібліотека-філія №2 для студентів коледжу ПДАТУ організувала зустріч з ліквідатором на ЧАЕС, приурочену 32-й річниці техногенної катастрофи.

  Захід проведено з метою вшанувати ліквідаторів, розширити знання молоді про Чорнобильську трагедію, про ліквідаторів, які рятували атомну станцію, виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України.

   Запрошений на захід кам’янчанин – ліквідатор аварії на  ЧАЕС, старший лейтенант запасу Юрій Діса розповів про свою участь у ліквідації аварії, про ті трагічні події: евакуацію жителів, стан зруйнованої станції, зведення захисного «саркофагу» та показав студентам власні фото тих подій. 

    Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Прозвучали записи пісень «Чорнобиль», «Хвилина мовчання. Чорнобиль», «Молитва», «На Чорнобиль журавлі летіли».

    Доповнив захід перегляд слайд-презентації «Чорнобиль – загублений світ» та документального фільму «Чорнобиль – чорний біль України».

Оглядом літератури книжкової виставки «Чорний досвід Чорнобиля» захід було завершено.

НА ПАРАЛЕЛЬНИХ ДОРОГАХ ПРАВ І ОБОВ’ЯЗКІВ

   25 квітня для студентів Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу бібліотека-філія №2 провела юридичну консультацію «На паралельних дорогах прав і обов’язків».

   Мета заходу виховати почуття обов’язку, відповідального ставлення до себе і оточуючих, домогтись моральної свідомості і поведінки студентів, виховати життєву компетентність, почуття совісті, людської гідності.

     Студенти мали можливість показати знання з даної теми у вікторині «Свої права ми знаємо».

  Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Держава, право і громадянин» організованою з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання. 

ЖИТИ В ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ

    До Дня довкілля 19 квітня бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» провела годину попередження.

    Захід проведено з метою розширити знання учнів про навколишнє середовище, формувати в них екологічно активну позицію, прагнення діяти для збереження довкілля, розвивати загальнокультурні навички, виховувати гуманне та бережливе ставлення до природи.

    Бібліотекар ознайомив присутніх з історією відзначення Дня довкілля та Дня землі, вказав на те, що саме від нас залежить затишок і чарівність, безпечність і надійність життя на землі.

  Захід доповнив перегляд відеофільму «Планета – наш спільний дім».

Крім того кожен мав можливість переглянути літературу книжкової виставки «Довкілля для майбутнього: збережемо його».

ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ Е – УРЯДУВАННЯ

    18 квітня в читальному залі бібліотеки-філії №2 для користувачів проведено інформ – калейдоскоп  «Відкрий для себе е – урядування».

  Захід проведено з метою поінформувати користувачів бібліотеки про наявні інструменти та ресурси е-урядування, якими можна скористатись в сучасній бібліотеці.

  Учасники заходи отримали знання про надання електронного урядування в бібліотеках міста. Кожний бажаючий дізнався як можна налагодити співпрацю з громадами, як подати запит в будь-який орган державної влади, замовити комунальний платіж, поповнити рахунок мобільного телефону. Молодь ознайомилась з сайтом Work. ua – найбільшим в Україні сайтом з пошуку роботи та працівників, який допоможе їй адаптуватися  в сучасному світі професій.

   Присутні переглянули відео презентацію «Бібліотеки – мости до е-урядування»

ВЕЛИКОДНІ ДЗВОНИ ЧУТИ В КОЖНІМ ДОМІ

      4 квітня бібліотека-філія №2 для учнів НВК №3 провела народознавче свято «Великодні дзвони чути в кожнім домі».

     Захід проведено з метою розширити знання учнів про Великоднє свято та один з найголовніших його символів – писанку, сприяти відродженню  звичаїв та обрядів нашого народу, примножувати його традиції.

    Бібліотекар з учнями власноруч виготовили листівку та курча в кошику для вчительки. Присутні залишились задоволені.

  Насамкінець  присутні ознайомились з  виставкою  «Світле свято Воскресіння», де представлені книги по народознавству та вироби виготовлені вихованцями  Центру дитячої та юнацької творчості, директор Ткачук О.В.

ПРАПОРОНОСЕЦЬ ВЕЛИЧІ ЛЮДСЬКИХ ПОЧУТТІВ

   З нагоди 100- річчя відомого українського письменника, літературного критика, громадського діяча, лауреата премій імені Тараса Шевченка, Героя України Олеся Гончара 3 квітня  бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» провела літературний вечір.

  Захід проведено з метою вшанувати пам’ять Олеся Гончара, висвітлити сторінки життя й творчого шляху письменника, викликати читацький інтерес до його творів.

   У вступному слові бібліотекарі ознайомили присутніх з життям і творчим доробком письменника, одного з найбільших майстрів української прози другої половини ХХ ст.

   Вчитель української мови та літератури  Щегельська  Алла Михайлівна  розповіла про твори письменника, які вивчають на уроках української літератури. Учні зачитали уривки з новели «За мить щастя», з роману у новелах «Тронка» та патріотичні поезії молодого Гончара.

   Перегляд відеофільму «Олесь Гончар. Люди і долі» дав учням більш повну уяву про різнопланову особистість письменника.

   Оглядом літератури книжкової виставки «Його душа – Собор надій високих» захід було завершено.

Я МАЮ ПРАВО ЖИТИ НА ЗЕМЛІ, ТВОРИТИ, ДИХАТИ, УЧИТИСЬ

     29 березня в читальному залі бібліотеки ДНЗ «Подільський ЦПТО» для учнів проведено годину правового інформування «Я маю право жити на Землі, творити, дихати, учитись».

    Мета заходу  розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Загальною декларацією прав людини та Конвенцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати правову свідомість та громадянську позицію.

   Бібліотекар ознайомила учнів із поняттям прав людини, розкрила їх зміст

Насамкінець, була представлена постійно діюча виставка «Перехрестя мудрого закону».

 

БУТИ ЗДОРОВИМ, МОДНО

     В рамках діяльності молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» для студентів податкового коледжу бібліотека-філія №2 провела інформ-досьє «Бути здоровим, модно».

     Захід проведено з метою популяризації здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, запобіганню захворюваності на ВІЛ/СНІД, збереження репродуктивного здоров’я молоді.

     Запрошена на захід лікар гінеколог-генетик  міської «Дружньої клініки для молоді» Світлана Олійник надала поради щодо здорового способу життя, ознайомила молодь із статистичними даними розповсюдження інфекційних захворювань в Україні та про джерела зараження ними.

     З виступу лікаря студенти дізнались багато нового про свій організм, задавали запитання, приймали участь в обговоренні теми.

Доповненням заходу став перегляд відео презентації «Молодь обирає здоровий спосіб життя».

     Насамкінець присутні переглянули літературу тематичної полиці «Рецепти здоров’я».

    Сподіваємось, що отримана інформація стане в нагоді молодому поколінню: вони зможуть зробити правильні висновки, ніколи не ризикуватимуть власним життям та здоров’ям.

РОЗІП’ЯТА ДУША НА ХРЕСТІ ВСЕВИШНЬОЇ ПЕЧАЛІ

   22 березня в бібліотеці ДНЗ «Подільський ЦПТО» для учнів відбувся урок пам’яті «Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі», який провела бібліотека-філія №2.

    Захід  проведено з метою ушанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги учнів до трагічних подій у історії України, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

   Присутні переглянули відео «Великий терор в Україні в 1937-1938 роках. Пишемо історію».

   Захід доповнив перегляд книжкової полиці «Скорбна свіча пам’яті». 

ПОЕЗІЄ, СУПУТНИЦЕ МОЯ!

ТИ ТЕПЛИЙ, ЖИВОТВОРНИЙ ПРОМІНЬ СОНЦЯ

      Поезія. Важко уявити наше життя без неї… Без віршів воно було би нудне і безлике. Поезія – це голос людської душі, вона здатна знаходити відгук у душах інших людей, хвилювати і надихати.

     21 березня в Всесвітній день поезії з метою виховання у молоді любові до поезії, до літератури, ознайомлення з творчістю місцевих майстрів поетичного слова бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела День поезії.

   У вступному слові бібліотекар зробила екскурс в історію походження свята та розповіла про значення поезії в нашому житті.

На захід були запрошені місцева поетеса, член поетичного клубу «Ліра» Тетяна Дорошенко та артистка народного театру Любов Луцик. Тетяна Дорошенко розповіла про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, про діяльність місцевого поетичного клубу «Ліра», а також зачитала свої вірші «Присвята», «Україно, ти дивна країна», «Вигнанці із раю», «Вічне місто», Душа» та інш., які сповнені любов’ю до рідного міста, до України, до матері. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилювала, надихала на насолоду, плекала високі почуття, збагачувала духовно. Любов Луцик продекламувала уривок з балади Тараса Шевченка «Утоплена» та уривок з драми Лесі Українки «Лісова пісня», показала жартівливу сценку на байку Світлани Кремінської «Півень і наркотик»

    Прозвучали вірші української поетеси Ліни Костенко, яка напередодні відзначила свій день народження.

       Доповненням заходу став перегляд  слайд-презентації «Поезія – прекрасна мудрість».

      Крім того кожен мав можливість переглянути літературу книжкової виставки «Грані тисячоліть на струнах слова», на якій представлені збірки творів українських та місцевих поетів.

Насамкінець поетеси закликати студентів плекати поетичне слово правди і величі, слово могутнє і ліричне, виношене і виплекане із самого життя.                                                                       

 Я ВЕСЕЛИЙ, ДОБРИЙ СМІХ, МЕНЕ ВИСТАЧИТЬ НА ВСІХ

    Напередодні Дня сміху 14 березня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели сміхопанораму «Я веселий, добрий сміх, мене вистачить на всіх».

   Захід проведено з метою поговорити про гумор і отримати позитивний заряд на добро, веселий настрій і хороший відпочинок.

    У вступному слові бібліотекарі розповіли про те, що світ сміху – це особливий світ, що гумор – це не просто сміх, це сміхотерапія, це один із найсильніших захисників нашого організму від негативної дії стресу, а отже від багатьох тілесних недуг. Вони також зачитали гуморески Павла Глазового та Миколи Байдюка.

    Солістка хору ветеранів «Квітка на камені» Ліма Саніцька виконала жартівливі українські пісні «Ой, там на току, на базарі», «Ой, піду я понад лугом», «Я знаю, що гріх маю» та ін.

Клієнти центру активно приймали участь у заході, розповідали відомі їм гуморески, підспівували солістці.

   Насамкінець присутні переглянули літературу тематичної полиці «Усміхнись».

ЖИВУТЬ, ТАРАСЕ, ПОМІЖ НАС І ГОЛОС ТВІЙ, І ПЕНЗЕЛЬ ТВІЙ, І СЛОВО

  Літературним дослідженням 6 березня бібліотека-філія №2 спільно з учнями ДНЗ «Подільський ЦПТО» відзначила чергову річницю від дня народження великого українського пророка, художника, поета, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

     Захід проведено з метою: вшанувати пам’ять Тараса Шевченка, ознайомити присутніх з окремими сторінками його життя і творчості, виховувати почуття любові і поваги до світлого образу поета-мислителя.

   В інформаційному повідомленні «Шляхи Шевченківської долі» бібліотекар ознайомив присутніх з життєвим шляхом Великого Кобзаря, значенням його творчості для  українського народу,  з його спадщиною як художника.

    У виконанні читців прозвучали поезії «Мені тринадцятий минало», «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Думи мої, думи мої» та ін.

   Під час літературного дослідження присутні дізнались про те, що у 1846 році до Кам’янця-Подільського завітав Тарас Шевченко. Ця подорож безперечно залишила відбиток у його творчості.

Доповнив захід перегляд  відеофільму «Той, хто прорік націю» та перегляд літератури книжкової полиці «І лине над землею Шевченкове святе слово…».

Для багатьох поколінь українського народу Тарас

Шевченко – явище велике і вічне. Він  –  наша думка, наша мудрість. Його творчість – це заповіт для всіх нас. Тому,  поки б’ються серця людей, доти звучатиме  слово Тараса. Цими словами захід  було завершено. 

МОЇ ПРАВА – МОЯ ФОРТЕЦЯ

   22 лютого в читальному залі бібліотеці-філії №2 для студентів коледжу ПДАТУ було проведено правові сходинки  «Мої права – моя фортеця».

   Мета заходу розповісти студентам  про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати поважне ставлення до власної особистості та інших.

  Запрошена на захід виконуюча обов’язки начальника відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги  Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД  Вакалюк Наталія Юріївна ознайомила студентів з основними поняттями законодавства щодо підлітків, розповіла про права люди­ни в національному вимірі, про взаємозв'язок прав людини та громадянина.

   Студенти мали можливість показати знання з даної теми у вікторині  «Свої права ми знаємо»

 Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону», організованою з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання.

 

ТАМ, ДЕ ЖИВЕ РІДНА МОВА, ЖИВЕ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД

21 лютого бібліотека-філія №2 спільно з студентами податкового коледжу,  які є представниками Кам’янець-Подільського осередку «ХОМА» (Хмельницьке об’єднання молодих та активних, керівником якого є інспектор з ювенальної провенції Кам’янець-Подільського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області, лейтенант поліції Роксолана Семірякова)  провели День рідної мови.

Захід було проведено з метою вшанування рідної мови, виховання любові до неї, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій та пісень.

Бібліотекар зробила екскурс в історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, ознайомила студентів з державотворчими функціями української мови, шляхами її становлення.

Студенти прийняли участь у батлі на найкраще знання української мови, у виконанні студенток коледжу прозвучали українські пісні.

Продовженням заходу став поетичний конкурс, на якому студенти декламували поезії українських письменників. Переможців було нагороджено грамотами.

Запрошена на захід поетеса, член поетичного клубу «Ліра» Тетяна Дорошенко зачитала молоді власні вірші про Україну, про красу, велич і неповторність української мови.

 

 Крім того, в бібліотеці-філії №2 користувачам була презентована книжкова виставка «Мово рідна, живи в ріднім домі», на якій підібрана література про історію виникнення української мови, підручники з сучасної української літературної мови, ділової мови, а також довідники і словники.

 НА КРИЛАХ ЛЕСИНИХ ПІСЕНЬ

    20 лютого в читальному залі бібліотеки-філії №2 до річниці від дня народження Лесі Українки  до уваги відвідувачів було представлено книжкову виставку «На крилах Лесиних пісень».

   Метою виставки є вшанування пам’яті Лесі Українки, популяризація літератури, ознайомлення з творчою діяльністю,особистим життям видатної письменниці, поетеси. Допомогти  користувачам глибше осягнути її життєвий і творчий шлях, багатогранну складну особистість.

    Виставка складається з розділів:

-          «Слово про поетесу»:

-          «У сузір’ї Лесиних пісень»;

-          «Обернулася я в легенду»

           Портрет Лесі Українки, розпростерті крила з найвідомішими цитатами з її творів, висловлювання відомих людей про  талант поетеси доповнюють виставку і роблять її більш цілісною.

        

ГІРКО ПЛАЧЕ УКРАЇНА ЗА СВОЇМИ СИНАМИ

    20 лютого бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» провела урок мужності на вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні.

Захід було проведено з метою увінчення великої людської громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу та стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини та виховання патріотичної свідомості, бажання стати гідним громадянином України.

    У вступному слові бібліотекар розповіла про людей неабиякої відваги, самовідданості сили духу і стійкості, які віддали своє життя захищаючи ідеали демократії  та права людини, Європейське майбутнє нашої держави, зачитала імена загиблих подолян.

  Учні декламували вірші «Ніколи не вмре Україна», «Не чекай мене мамо додому»,  «Українська революція» ,«Майдан ридав» та ін.

Присутнім було представлено відеопризентацію  «Небесна сотня»

    Насамкінець ознайомились з літературою тематичної полиці «Слава героям України» і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

КРІЗЬ ПЕКЛО АФГАНСЬКОЇ ВІЙНИ

     Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. 14 лютого бібліотека-філія №2 для студентів коледжу ПДАТУ та користувачів бібліотеки провела годину-спогад «Крізь пекло афганської війни», приурочену річниці виведення радянських військ з Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

   Захід проведено з метою виховання у молоді патріотизму, ознайомлення з трагічною сторінкою нашої історії, виховання поваги до учасників бойових дій та вшанування воїнів-інтернаціоналістів.

     Запрошений на захід викладач кафедри військової підготовки КПНУ ім. Івана Огієнка, воїн-афганець, полковник у відставці Михайло Нероба розповів присутнім про початок та причини війни, як він став учасником тієї війни, в яких бойових діях приймав участь, чим особливо запам’ятались події на території далекого Афганістану.

     Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих в Афганістані воїнів, зазначивши, що з нашого міста багато родин отримали гірку звістку про загибель свої рідних.

      На заході прозвучали вірші та записи пісень про ті події.

    Бібліотекар ознайомила студентів з матеріалами книжкової виставки «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять». 

 РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ’Я

  В рамках діяльності молодіжного клубу «Здоров’я і духовність» 7 лютого в бібліотеці-філії №2 для користувачів представлена книжковвиставка «Рецепти здоров’я».

    Виставку організовано з метою популяризації здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок,  ознайомлення з науково-природничою літературою та періодичними виданнями, які наявні в бібліотеці

     Книжкова виставка складається з двох розділі

    В першому розділі «Мистецтво бути здоровим» представлена література про сучасну медицину, про методи лікування і профілактики розповсюджених захворювань, медичні довідники та енциклопедії, які допомагають зрозуміти, що здоров’я людини залежить не тільки від лікувально-профілактичних заходів медичних закладів, а перш за все – від дбайливого ставлення людини до свого здоров’я, вміння використовувати резервні сили свого організму та природні засоби.

   В другому розділі «Секрети народної медицини» представлена література  про використання лікарських рослин, продуктів бджільництва, дієтичне харчування, лікувальний масаж  та рецепти краси.

 

Сподіваємось, що виставка стане добрим помічником усім користувачам бібліотеки-філії.

ПІД КРУТАМИ ПІШЛИ В БЕЗСМЕРТЯ

30 січня в бібліотеці ДНЗ «Подільський ЦПТО» відбулась година- реквієм «Під Крутами пішли в безсмертя» (пам’яті героїв Крут), яку провела бібліотека-філія №2.

            Захід  проведено з метою ознайомити молодь з однією з трагічних сторінок історії України, виховувати почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Активну участь у заході взяли учні: готували повідомлення про бій під Крутами, декламували вірші присвячені померлим героям.

          Лейтмотивом заходу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО.

       Захід доповнив перегляд книжкової полиці «Скорбна свіча пам’яті».

       Пам’ять полеглих вшанували хвилиною мовчання.

 НАМ БЕРЕГТИ ТЕБЕ, СОБОРНУ І ЄДИНУ 

   Напередодні Дня Соборності України 17 січня для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» бібліотека-філія №2 провела історичну годину «Нам берегти тебе, соборну і єдину».

  Захід проведено з метою поглибити знання учнів про історичний факт злуки українського народу та його значення, виховання у молодого покоління національної свідомості і людської гідності, поваги до подій минулого, відповідальності за майбутнє своєї країни.

  У вступному слові бібліотекар зробила екскурс в історію України та передісторію виникнення цього свята. Прозвучав Державний гімн України.

  Захід доповнив перегляд слайд презентації «Україна Соборна», а також фрагменту документального фільму «Становлення української державності».

 Прозвучали записи пісень «Україно, Україно…», «Я України син» та інш.

Насамкінець була представлена література книжкової виставки «Соборність України: від ідеї до сьогодення».

ПРО ВОГОНЬ НАМ ТРЕБА ЗНАТИ_З НИМ НЕ МОЖНА ЖАРТУВАТИ

    16 січня бібліотека-філія №2 для учнів НВК №3 провела годину застереження.

     Захід проведено з метою познайомити дітей з правилами пожежної безпеки, навчити дотримуватись їх, довести до свідомості дітей неможливість легковажного і безтурботного поводження з вогнем, відпрацювати правильність дій при виникненні пожежі.

     Присутні відповідали на питання вікторини «Будь обережний з вогнем»; ознайомились з давньою, пронесеною через століття мудрістю нашого народу прислів’ями і приказками про вогонь.

  Присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Хай вогонь душі палає, а пожежі не буває» де представлені художні книги про пожежі, книги по безпеці життєдіяльності і наглядний матеріал у вигляді плакатів .

ХАЙ ЩАСТИТЬ УСІМ НІВРОКУ В КОЖЕН ДЕНЬ НОВОГО РОКУ!

   10 січня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» (директор Валентина Солодковська) для клієнтів та персоналу центру провела народознавчу мозаїку.

    Захід проведено з метою привітати присутніх з новорічними та різдвяними святами, розповісти про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням свят зимового циклу.

    У своєму виступі бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Нового року, Святвечора та Різдва Христового, свята Василя та Водохреща, звучали святкові вітання та записи пісень новорічного циклу.   

    Запрошена на захід солістка хору ветеранів «Квітка на камені» Ліма Саніцька виконала українські колядки та щедрівки «Добрий вечір тобі, пане господарю»,  «Ой сивая та й зозуленька», «Ой ішла колядка» та інші. Соліст хору ветеранів «Квітка на камені» Вільям Олійник зачитав свої власні гуморески та гуморески Павла Глазового.

     Присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Традиції і свята українського народу».

     На завершення заходу прозвучала пісня «І в вас, і в нас хай буде гаразд». 

«ВСЕРЦЕМ ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ СВОЮ.."

4 січня літературним портретом користувачі бібліотеки-філії №2 відзначили  120-ту річницю  з дня народження відомого українського письменника поета-лірика, автора понад 40 збірок поезій, широких епічних віршованих полотен  Володимира Сосюри.

Захід проведено з метою висвітлити сторінки життя й творчого шляху Володимира Сосюри, якого справедливо називають одним із найтонших ліриків української літератури ХХ століття., викликати читацький інтерес до його творів

У вступному слові бібліотекар ознайомив присутніх з життям і творчим доробком письменника. Прозвучали його поезії «Так ніхто не кохав…», «Білі акації будуть цвісти…», «Коли потяг у даль загуркоче..», а також  його шедевр „Любіть Україну” – заповіт, заклик нам всім серцем своїм і своїми ділами любити молоду незалежну Україну, зберігати і відроджувати національну культуру українського народу.

Перегляд слайд-презентації «Володимир Сосюра» дав присутнім більш повну уяву про різнопланову особистість поета.

 

Оглядом літератури книжкової виставки «Голос ніжності і правди» захід було завершено.  

ПЕРЕХРЕСТЯ МУДРОГО ЗАКОНУ

    4 січня в бібліотеці-філії №2 для користувачів бібліотеки відбулась презентація книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

     Правову виставку організовано з метою допомогти користувачам набути елементарні знання про найважливіші закони нашої держави, допомогти молоді у вироблені навичок швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають в повсякденному житті та ознайомити користувачів  з виданнями правової тематики, в яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання.

  Книжкова виставка складається з двох розділів.

І-й розділ «Мої права» розкриває основні правові аспекти законодавства України.

Тут представлена найновіша література, наявна в бібліотеці.

      Крім того, на виставці представлені буклети та пам’ятки, розроблені спеціалістами управління юстиції на теми: «Правові аспекти влаштування молоді», «Основні права та обов’язки людини», «Короткий виклад Загальної декларації прав людини».

             ІІ-й розділ «Конвенція ООН про права дитини в малюнках»

             Тут представлено ілюстрації, які розкривають основні права кожної дитини:

-         право на життя;

-         право на освіту;

-         право знати  свої права тощо.

Сподіваємось, ця виставка стане добрим помічником усім користувачам бібліотеки-філії.

«…І МОВИ НЕМА БЕЗ НАРОДУ І НАРОДУ БЕЗ МОВИ НЕМА»

   9 листопада бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела урок мовознавства, приурочений Дню української писемності та мови.

     Захід проведено з метою виховання у молоді любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, формування переконаності у нетлінності духовних скарбів народу.

  Про історію виникнення писемності, про особливості відзначення цього свята, про найдавнішу пам’ятку Київської Русі – працю Нестора Літописця «Повість временних літ» говорилось у вступному слові бібліотекаря.

Окремою сторінкою заходу стала розповідь про історію створення письма у слов’ян та визначних слов’янських культурних діячів Кирила і Мефодія.

   Доповненням заходу став перегляд слайд-презентації «Мова наша – серце наше».

  Студенти коледжу зачитали поезії про  Україну, про мову, про слово.

    По закінченню заходу присутнім було представлено літературу книжкової виставки «Мово рідна, живи в ріднім домі». 

ШЛЯХАМИ ВИЗВОЛЕННЯ

З нагоди визволення України від німецько-фашистських загарбників бібліотека-філія №2 для студентської молоді провела історичну годину «Шляхами визволення».

Захід проведено з метою поглибити знання молоді з історії ІІ світової війни, вшанувати пам’ять загиблих визволителів, виховати любов і повагу до історії країни, до ветеранів, учасників війни, формувати у молоді почуття гідності, доброти, милосердя.

Запрошений на захід ветеран Великої Вітчизняної війни Онисим Михайлович Жук розповів про мужність і героїзм воїнів, партизанів, підпільників, місцевого населення в боях за визволення України,  про титанічний подвиг радянського народу, про хроніку визволення України від фашистських загарбників та про наступальні операції радянської армії, в ході яких остаточно було звільнено від гітлерівських загарбників територію України 28-го жовтня 1944-го року.

Прозвучали поезії та пісні про подвиг українського солдата, про вшанування пам’яті загиблих.

    Насамкінець присутнім була представлена література книжкової виставки «Перемога в серцях поколінь».

ВСТЕЛЯЙТЕ КВІТАМИ ШЛЯХИ БІЙЦЯМ, ЩО МИР НЕСЛИ В НАШ ДІМ 

   Вже кілька років поспіль в нашій країні відзначають День захисника України та День українського козацтва, які припадають на 14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Напередодні цього свята у бібліотеці-філії № 2 для студентів коледжу ПДАТУ було проведено вечір пам’яті «Встеляйте квітами шляхи бійцям, що мир несли в наш дім».

     Метою заходу було формування в молоді національно-патріотичної свідомості, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу.

    Під час заходу було зроблено екскурс в історію виникнення свята українського козацтва та Дня захисника України, наголошено на тому, що це свято має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців, адже це і день пам’яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності.  

      Запрошені на захід військовослужбовці Кам’янець-Подільського гарнізону, учасники АТО - майор Віталій Баранюк, сержант Олександр Барановський та солдат Михайло Дзямко - розповіли молоді про своє перебування у зоні антитерористичної операції, про завдання, які виконували на сході України, про армійські будні, про те, як сьогодні Збройні Сили України забезпечують мир та спокій у нашій державі.

      Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих захисників Незалежності нашої держави.

Родзинкою заходу став виступ сержанта Олександра Барановського, учасника фестивалю «Пісні, народжені в АТО», який виконав власні пісні під акомпанемент гітари.   

Усі присутні на заході ознайомилися з літературою книжкової виставки «Мужність і відвага крізь віки», на якій представлені: книга пам’яті героям Небесної Сотні та воїнам АТО,  збірки поезій місцевих поетів, присвячених захисникам України та художні твори про події на сході України. 

МІЙ КРАЙ КОРІННЯМ СТАРОДАВНІЙ, А СЕРЦЕМ МОЛОДИЙ

  З нагоди 80-річчя утворення Хмельницької області 21 вересня бібліотека-філія №2 провела для своїх користувачів День краєзнавства «Мій край корінням стародавній, а серцем молодий».

 Впродовж дня користувачам було представлено книжкову виставку «Сторінками рідного краю», де підібрано літературу про історію нашого краю, науково-краєзнавчі видання «Хмельниччина: дивокрай».

   Під час години спілкування бібліотекар   розповіла присутнім про відомі та невідомі факти з історії області та зазначила, що перші поселення людей на території України були саме в Хмельницькій області.

   Запрошений на захід провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського музею-заповідника Валерій Нестеренко провів лекцію для студентів коледжу ПДАТУ, під час якої ознайомив присутніх з історією створення Кам’янець-Подільської, а сьогодні Хмельницької області, розповів про історичні та природні пам’ятки Хмельниччини. Студенти виявили зацікавленість даною темою, приймали участь в обговоренні.

   Продовженням заходу став перегляд слайд-презентації «Хмельниччина справжня».

   На заході прозвучали поезії, присвячені рідному краю, Поділлю, Хмельниччині.

 

БІСЕРИНКА -  НЕ НОВИНКА

    23 травня для учнів НВК №3 бібліотека-філія №2   провела майстер-клас  «Бісеринка -  не новинка».

   Захід проведено з метою популяризації технічної літератури, розвитку творчих здібностей дітей, проведення їхнього дозвілля та зацікавлення у проведенні літніх канікул, у виготовленні подарунків своїм рідним та друзям.

  Бібліотекар разом з ученицею ДНЗ «Подільський ЦПТО» Христиною Шведак провели урок по бісероплетінню.  Насамперед діти ознайомились з батьківщиною бісеру- Стародавнім Єгиптом,  та історією  бісероплетіння за часів  Київської Русі аж до сьогодення .

     Христина ознайомила бажаючих з технікою виконання  з бісеру, який бісер підходить краще для того чи іншого виробу, жваво обговорювалось як правильно доглядати за тим чи іншим виробом не по шкодячи його.

   Присутні із задоволенням переглянули книги, представлені на виставці «Умілі ручки» та вироби виготовлені читачами і працівниками бібліотеки-філії №2, серед яких  Христина Шведак, Ніна Піліпова,  Крістіна Гонтар, Крістіна Клячук, Лілія Сидоренко.

А НАД СВІТОМ УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА ЦВІТЕ

   18 травня для учнів ЗОШ №2 бібліотека-філія №2 провела народознавчу годину, приурочену Всесвітньому дню вишиванки.

Захід проведено з метою популяризації українських цінностей, збереження народних традицій рідного краю, розширення  уявлення  про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті  українців, виховання  почуття національної гордості.

   У своєму виступі бібліотекар розповіла присутнім про історію та традиції святкування Дня вишиванки в Україні, про те, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації, а також показати всьому світу, що є така країна –  Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

  На заході звучали пісні, присвячені вишиванці «А сорочка мамина біла, біла», «Пісня про рушник», «Вишиванка, моя вишиванка». Учні декламували вірші «Знов гордістю серце проймає», «В нашому домі».

    Захід завершився словами Ліни Костенко, які стали своєрідним заповітом: «Бережи українське – носи вишиванку!».