"Геть тютюн і паління - ми здорове покоління" (до Всенсвітнього дня боротьби з тютюнопалінням)


Слайд-презентація "Мандри книжковими столицями світу"


До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. який відзначаємо 5 червня представляємо відеопрезентацію "Довкілля неповторна казка, тож бережіть її будь ласка"


До Всеукраїнського дня вишиванки представляємо відеопрезентацію "День вишиванки в бібліотеці"


З нагоди Дня народження міста бібліотека-філія №2 представляє краєзнавчу подорож подільськими легендами "Кам'янець-Подільський - місто, де оживає історія".


До Дня вишиванки в Україні представляємо відео презентацію "Вишиванка - символ України, дзеркало народної душі".



«Навчання. Знання. Освіта»

  Напередодні тижня юнацької книги в бібліотеці-філії №2 організовано   книжкову панораму «Навчання. Знання. Освіта».

  Юним користувачам бібліотеки представлена найновіша література для навчання. У першому розділі панорами «Не бійтесь заглядати у словник…(М.Рильський)» дібрані словники , розраховані на учнів, студентів та викладачів: тлумачні, фразеологічні, іншомовних слів, синонімів та антонімів та інш. У другому розділі «Цікава країна знань» представлено довідники з різних галузей знань: історії, біології, географії тощо.

   У розділі «Цікаві факти про Україну» зібрані цікавинки про чудеса України, гетьманів України та сто відомих людей України.

 У розділі «Я пізнаю світ» підібрана література про тваринний та рослинний світ, світ космосу, а також представлено книги з  серії «Сто великих…».

   Сподіваємось виставка стане в пригоді користувачам бібліотеки.

 ПОЕЗІЯ ШЕВЧЕНКА – ТО МУЗИКА НАРОДНОЇ ДУШІ 

  В історії назавжди залишаються імена, які пам’ятає і шанує людство. Щороку у перші березневі дні ми згадуємо великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Свій могутній талант він присвятив служінню простим людям.

  4 березня для учнівської молоді бібліотека-філія №2 провела поетичний вернісаж «Поезія Шевченка – то музика народної душі» з нагоди відзначення 206-ї  річниці від дня народження Тараса Шевченка.

   Захід проведено з метою вшанувати пам’ять Тараса Шевченка, ознайомити присутніх з окремими сторінками його життя і творчості, виховувати почуття любові і поваги до світлого образу поета-мислителя.

    Під час заходу бібліотекар ознайомила учнів з життєвим шляхом Великого Кобзаря, з його спадщиною як художника.

Також прозвучали вірші «Думи мої, думи мої», «Як умру, то поховайте», «Зоре моя вечірняя» та ін.

      Насамкінець, учням було представлено літературу книжкової виставки «Співець української долі».

СПІВЕЦЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДОЛІ

   До чергової річниці від дня народження класика української літератури, поета, художника, громадського та політичного діяча Тараса Шевченка 25 лютого в бібліотеці-філії №2 організована книжкова виставка «Співець української долі».

   Виставка складається із 3-х розділів, до кожного із яких підібрані цитати з висловів самого поета.

1-й розділ «Твори Т.Г.Шевченка» – представлено 9-ти томним виданням творів поета, «Кобзарем», збірниками поезій, поем та повістей, збірником афоризмів із творів Т.Шевченка.

  2-й розділ «Про життя і творчість Кобзаря» –  представлена література, яка висвітлює життєвий та творчий шлях письменника.

  3-й  розділ під назвою «Поет, художник, мислитель» розкриває для користувачів бібліотеки Тараса Григоровича Шевченка як національного пророка, художника, мислителя, філософа. Також у цьому розділі представлена краєзнавча література: фотоальбом з досвіду роботи бібліотеки-філії №2 «Шевченко йде дорогами Поділля», тематична тека «Шевченко на Поділлі» про перебування поета в нашому краї та збірки місцевих поетів про Тараса  Шевченка. 

МОВО МОЯ, ТИ ЧАРІВНА ЗІРНИЦЯ

   20 лютого бібліотека-філія №2 спільно з студентами коледжу ПДАТУ, провели День рідної мови.

Захід було проведено з метою вшанування рідної мови, виховання любові до неї, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій та пісень.

   Бібліотекар зробила екскурс в історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, ознайомила студентів з державотворчими функціями української мови, шляхами її становлення, з Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а також з основними змінами у новій редакції «Українського правопису» (2019).

   Запрошені на захід поетеси, Тетяна Дорошенко та Юлія Ковальчук зачитали молоді власні вірші про Україну, про красу, велич і неповторність української мови.

   У виконанні користувачки бібліотеки, студентки Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу Анни Таран прозвучала пісня «Батьківська мова»

Крім того, в бібліотеці-філії №2 користувачам була презентована книжкова виставка «Мова –краса і душа України», на якій підібрана література про історію виникнення української мови, підручники з сучасної української літературної мови, ділової мови, а також довідники і словники.

КОХАННЯ ПРОНИКЛИВІ СЛОВА

   13  лютого в читальному залі бібліотеки-філії №2 для студентів коледжу ПДАТУ було проведено поетичне рандеву  «Кохання проникливі слова» (до Дня Св.Валентина).

Мета заходу: розвивати взаємоповагу та естетичні смаки, ціннісне ставлення до себе та до інших людей, до літератури та мистецтва, уміння висловлювати свої почуття.

   Для бібліотекаря це чудовий привід розповісти студентам про неймовірне почуття кохання та влаштувати справжнє свято.

    На захід були запрошені місцеві поети, члени поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко, Микола Панасюк, Марія Гаврилова, Валерій Дорошенко. Тетяна Дорошенко розповіла про роботу клубу. Микола Панасюк (поет,художник) зачитав вірш «Мить цнотливого купання» та подарував свої книги до бібліотеки. Марія Гаврилова зачитала власні вірші  «Розсердився чоловік» та «Купальська ніч». Валерій Дорошенко декламував вірші українських, зарубіжних та античних поетів про кохання. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилює, надихає на насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовно.

   Студенти мали можливість сфотографуватись біля святкової фотозоні «Амурні справи» і ознайомитись з літературою про кохання.

ЦІНА ЧУЖОЇ ВІЙНИ 

    12 лютого бібліотека-філія № 2 для студентів коледжу ПДАТУ провела годину-спогад «Ціна чужої війни», приурочену 31-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану та вшанування пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

  Захід проведено з метою виховання у молоді патріотизму, ознайомлення з трагічною сторінкою нашої історії, виховання поваги до учасників бойових дій та вшанування воїнів-інтернаціоналістів.

   Запрошений на захід воїн-афганець Михайло Нероба (полковник у відставці) розповів присутнім про початок та причини війни, як він став учасником тієї війни, в яких бойових діях приймав участь, чим особливо запам’ятались події на території далекого Афганістану.

  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів в Афганістані.

На заході прозвучали вірші та патріотична пісня «Нехай квітує Україна» у виконанні Анни Таран (студентки ПСНРСЕК).

 Бібліотекар ознайомила студентів з матеріалами книжкової виставки «Афганськими дорогами».

22 січня – День бібліотечного шелфі (Library Shelfie) (від shelf – полиця)

   У четверту середу січня кожного року бібліотеки та читачі в соціальних мережах діляться фото своїх книжкових полиць.Наша бібліотека-філія №2  ділиться світлиною книжкової полиці "Літературні смаколоки" #БібліотечнеШелфі.

І ОБНЯЛИСЯ БЕРЕГИ ОДНОГО, ВІЧНОГО НАРОДУ

    22 січня в День Соборності України для учнів ДНЗ «Подільський Центр ПТО» бібліотека-філія №2 провела історичну годину.

  Захід проведено з метою поглибити знання учнів про історичний факт злуки українського народу та його значення, виховання у молодого покоління національної свідомості і людської гідності, поваги до подій минулого, відповідальності за майбутнє своєї країни.

   «Яка ж вдалась сьогодні днина! Що хочеться співать пісень. Моя соборна Україна  знов зустрічає новий день»,  -  такими словами бібліотекар розпочала історичну годину, зробила екскурс в історію України та передісторію виникнення цього свята. Прозвучав Державний гімн України. 

  Захід доповнив перегляд слайд презентації «Україна неповторна, єдина, свята», а також присутні переглянули копії світлин та документів про Акт Злуки УНР і ЗУНР та фрагмент документального фільму «Становлення української державності».

  Прозвучали записи пісень «Україно, Україно…», «Я  України син» та інш.

  Насамкінець присутні ознайомилися з літературою книжкової виставки «Єдина і неподільна Україна».

РІЗДВО КОЛЯДУЄ ДОБРОМ ПІД ВІКНОМ

  14 січня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела різдвяні посиденьки.

   Захід проведено з метою привітати присутніх з  новорічними та різдвяними святами, розповісти про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням свят зимового циклу.

   У своєму виступі бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Нового року, Святвечора та Різдва Христового, свята Василя та Водохреща, звучали святкові вітання та вірші новорічного циклу.

   У виконанні аматорського народного колективу «Князі України» та оркестрової групи «Квіти України» викладачів та учнів дитячої музичної школи ім. Ф.Ганіцького та гурту хлопчиків «Срібні дзвіночки» дитячої хорової школи  для присутніх прозвучали українські народні пісні, колядки і щедрівки.

    Присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Серпантин зимових свят».

СВЯТКОВА МАЙСТЕРНЯ

    Свята наближаються і ми разом з нашими майстерчатами починаємо активно готуватися до них. Не складно придбати новорічні іграшки на ялинку на будь-який смак,  але набагато цікавіше зробити іграшку власними руками з підручних матеріалів (диски,шишки, намиста, тканина і стрічки) і вкласти в неї частинку своєї душі і любові. Саме сьогодні 18 грудня до бібліотеки-філії №2 завітали учні НВН №3, щоб створити подарунки своїм рідним і гарно провести своє дозвілля на майстер-класі по виготовленню новорічних подарунків «Святкова майстерня»

        Мета заходу: привітати своїх користувачів з новорічними святами, створити святковий  настрій, корисний відпочинок, розваги, вчити дітей бачити красу зимової пори, захоплюватися нею, розвивати кмітливість, естетичні смаки, виховати  почуття прекрасного.

    У вступному слові бібліотекар розповіла присутнім про традиції святкування Нового року в різних країнах світу. Свято засяяло вогниками не лише на ялинці, а й в очах усіх присутніх.

           Діти гарно і з користю  провели своє дозвілля і сфотографувались на згадку коло штучного каміну з книг.

           Щиро вітаємо з наступаючим Днем святого Миколая, Новим Роком і Різдвом Христовим!

ХОЛОДНИЙ ПОДИХ ЗГАСЛОЇ СВІЧІ

      27 листопада бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» провела урок історичної пам’яті «Холодний подих згаслої свічі» (пам’яті жертв Голодомору в Україні).

    Мета заходу: поглибити знання учнів про Голодомор як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки, акцентувати на тому, що Голодомор був наслідком не стихійного лиха, а спланованих заходів тоталітарного режиму; вшанувати  пам’ять безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей, виховувати в молоді почуття патріотизму, національної свідомості, співчуття, людяність.

    У своєму виступі бібліотекар зробила екскурс в історію, розказала про організаторів і виконавців масового знищення українського народу.

   Присутні  переглянули документальний фільм «Вбиті Голодомором: реальна кількість жертв та докази штучності», який дав більш повну уяву про ті трагічні події.

Учні запалили свічку пам’яті по жертвам Голодомору і вшанували їх хвилиною мовчання.

     Захід доповнив перегляд  літератури книжкової полиці «Скорботна свіча пам'яті».

КАМ’ЯНЕЦЬКІ СТЕЖКИ ОСТАПА ВИШНІ

  13 листопада з нагоди 130-ї річниці від дня народження українського письменника, автора усмішок, фейлетонів, оповідань, майстра сатири і гумору Остапа Вишні  для студентів коледжу ПДАТУ бібліотека-філія №2 провела літературну подорож.

  Захід організовано з метою вшанувати пам’ять українського письменника, висвітлити сторінки життя і творчого шляху , ознайомити з його творами, підвищити інтерес до творчої спадщини.

  Бібліотекар ознайомила студентів з цікавими сторінками біографії  Остапа Вишні та про роки його життя і діяльності у Кам’янці-Подільському, представила відео фільм Остап Вмшня «Моя біографія»,  який  дав  більш повну уяву про різнопланову особистість письменника

 Особливу атмосферу, наповнену гумором, створив виступ запрошеної  на захід члена  міського літературного об’єднання «Ліра»  Антоніни Яковенко  яка  зачитала гуморески Остапа Вишні  та свої власні.

    Захід завершив перегляд літератури тематичної  полиці «Остап Вишня «Ні  пуху, ні пера».

ЛУНАЙ, ВЕЛИЧНЕ НАШЕ СЛОВО!

   7 листопада бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела урок мовознавства, приурочений Дню української писемності та мови.

Захід проведено з метою виховання у молоді любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, формування переконаності у нетлінності духовних скарбів народу.

  Про історію виникнення писемності, про особливості відзначення цього свята, про найдавнішу пам’ятку Київської Русі – працю Нестора Літописця «Повість временних літ» говорилось у вступному слові бібліотекаря.

   Окремою сторінкою заходу стала розповідь про історію створення письма у слов’ян та визначних слов’янських культурних діячів Кирила і Мефодія.

   Доповненням заходу став перегляд слайд-презентації « Мово наша – серце наше».

 Перед присутніми виступила керівник місцевого поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко.

  Тетяна Дорошенко розповіла про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, про діяльність місцевого поетичного клубу «Джерела душі», а також зачитала свої вірші «Молитва про мову», «Мою ти мову зачіпать не смій», «Я одягнусь сьогодні як на Прощу», «Моя мово», «Всі ми діти від роду-племені», які сповнені любов’ю до України, до української мови, до українського народу. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилює, надихає на насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовно.

   По закінченню заходу присутнім було представлено літературу книжкової виставки «Українська мова – духовний скарб нації». 

КОЛЬОРОВИМИ СТЕЖКАМИ ЧЕРВОНОЇ КНИГИ

    24 жовтня бібліотека-філія №2 для учнів НВК № 3 провела еко-мандрівку «Кольоровими стежками Червоної книги».

   Захід проведено з метою збагатити знання учнів про природу України, сформувати поняття «зникаючі» та «рідкісні» рослини та тварини, розкрити таємницю кольорових сторінок Червоної книги, розкрити значення природоохоронної роботи в нашій країні, закріпити вміння учнів впізнавати та правильно називати тварин, лікарські трави та рослини.

  Бібліотекар ознайомила присутніх з причинами та передумовами виникнення Червоної книги, історією її створення та структурою.

      Захід став корисним для учнів, адже відтепер вони знатимуть які є рідкісні рослини та тварини на нашій землі та зрозуміли, що саме від нас залежить затишок і чарівність, безпечність і надійність життя на землі.

    Крім того, кожен мав можливість переглянути літературу книжкової виставки «Тварини та рослини Червоної книги України» та власноруч перегорнути сторінки самої Червоної книги України. 

ОЖИВАЄ ДУХ КОЗАЦЬКИЙ

   Вже декілька років поспіль в нашій країні відзначають День захисника України та День українського козацтва, які припадають на 14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Напередодні цього свята, 9 жовтня, у бібліотеці-філії № 2 для студентів коледжу ПДАТУ та користувачів бібліотеки було організовано День козацтва «Оживає дух козацький».

    Захід проведено з метою формування в молоді національно-патріотичної свідомості, вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу.

     Під час заходу бібліотекар зробила екскурс в історію виникнення свята українського козацтва та Дня захисника України, вказала на те, що це свято має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців, адже це є днем пам’яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею Незалежності.  

      З самого початку військових дій на сході України пліч-о-пліч із чоловіками захищають країну  жінки. Запрошена на захід учасниця ООС, лейтенант в/ч А 3290 Надія Тітова розповіла присутнім про своє перебування в зоні ООС, про завдання, які виконувала на сході України, про армійські будні, про те, як сьогодні Збройні Сили України забезпечують мир та спокій у нашій державі. Присутнім було представлено відеофільм про участь та виконання бойових завдань військовослужбовцями Кам’янець-Подільської інженерної бригади.

    Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих захисників Незалежності нашої держави.

 У виконанні користувачки бібліотеки, студентки Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу Анни Таран прозвучали поезія М. Скочиліс «Тримайся, моя рідна Україно» та пісня «Нехай квітує Україна».  

  Насамкінець усі присутні мали змогу ознайомитися з літературою книжкової виставки «Мужність і відвага крізь віки», на якій представлені: книга пам’яті Героям Небесної Сотні та воїнам АТО,  збірки поезій місцевих поетів, присвячених захисникам України та художні твори про події на сході України.                      

     #День у бібліотеці

ЧИТАЙ! ФОРМАТ НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

   30  вересня з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек в  бібліотеці-філії №2 відбувся   День відкритих дверей.

   Протягом дня заходи проводились з метою популяризації бібліотеки, книги та читання, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових користувачів до бібліотеки, привернення уваги громади до діяльності бібліотеки.

   Бібліотекарі  зробили екскурс в історію свята та бібліотечної справи в Україні та світі, надали інформацію про історію виникнення бібліотеки-філії №2, провели екскурсії для студентів податкового коледжу, коледжу ПДАТУ, для учні в ДНЗ «Подільський ЦПТО», учнів НВК №3, ЗОШ №5, та мешканців мікрорайону.  Присутнім була представлена віртуальна подорож  «Кращі бібліотеки світу», проведена вулична акція «Читай! Формат не має значення!». Ознайомлено з  літературою  полиці «Буккросинг». Феєрично пройшла акція «Відчуй себе бібліотекарем!». Бібліотекарі відділів обслуговування пропонували відвідувачам спробувати побувати по той бік бібліотечної кафедри. Кожен бажаючий мав змогу відчути себе в ролі бібліотекаря, самостійно віднайти потрібну книгу на полиці, попередньо ознайомившись з бібліотечними фондами та заповнити свій читацький формуляр.

   У виконанні користувачки бібліотеки, студентки  ПСНРСЕ коледжу Анни Таран звучали пісні «Побажання», «Розкажу про Україну».

Гостям бібліотеки роздано візитки «Завітайте до бібліотеки» та буклети «Що радить прочитати бібліотека…».

   Не обійшлось без подарунків. Волонтери і активні читачі бібліотеки подарували нові книги, квіти, солодощі.

   Впродовж дня тривала акція безкоштовного запису до бібліотеки «Святковий бонус».

   Весело, цікаво та з користю у цей день  проведено  час та отримано заряд позитивної енергії.

                                                                                                                      

ЧИТАЙ! ФОРМАТ НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

  24  вересня з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек в  бібліотеці-філії №2 відбувся   День відкритих дверей.

  Протягом дня заходи проводились з метою популяризації бібліотеки, книги та читання, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових користувачів до бібліотеки, привернення уваги громади до діяльності бібліотеки.

   Бібліотекарі  зробили екскурс в історію свята та бібліотечної справи в Україні та світі, надали інформацію про історію виникнення бібліотеки-філії №2, провели екскурсії для студентів податкового коледжу, коледжу ПДАТУ, для учні в ДНЗ «Подільський ЦПТО», учнів НВК №3, ЗОШ №5, та мешканців мікрорайону.  Присутнім була представлена віртуальна подорож  «Кращі бібліотеки світу», проведена вулична акція «Читай! Формат не має значення!». Ознайомлено з  літературою  полиці «Буккросинг». Феєрично пройшла акція «Відчуй себе бібліотекарем!». Бібліотекарі відділів обслуговування пропонували відвідувачам спробувати побувати по той бік бібліотечної кафедри. Кожен бажаючий мав змогу відчути себе в ролі бібліотекаря, самостійно віднайти потрібну книгу на полиці, попередньо ознайомившись з бібліотечними фондами та заповнити свій читацький формуляр.

   У виконанні користувачки бібліотеки, студентки  ПСНРСЕ коледжу Анни Таран звучали пісні «Побажання», «Розкажу про Україну».

   Гостям бібліотеки роздано візитки «Завітайте до бібліотеки» та буклети «Що радить прочитати бібліотека…».

    Не обійшлось без подарунків. Волонтери і активні читачі бібліотеки подарували нові книги, квіти, солодощі.

    Впродовж дня тривала акція безкоштовного запису до бібліотеки «Святковий бонус».

    Весело, цікаво та з користю у цей день  проведено  час та отримано заряд позитивної енергії.

МОЯ БЕЗПЕКА ВІД А ДО Я

   Бувають випадки, коли кожна людина може будь-чим та будь-де завдати шкоди собі, чи іншим людям. Щоб цього не трапилось, 19 вересня для учнів НВК №3 бібліотека-філія №2 провела скриньку порад «Моя безпека від А до Я».

   Захід проведено з метою обговорити з учнями ситуації, які можуть трапитися вдома чи надворі; вчити дітей обирати безпечні предмети та місця для розваг; розвивати вміння орієнтуватися у складних ситуаціях, виховувати винахідливість.

     У своєму виступі бібліотекар розповіла учням про основні правила поведінки як запобігти пожежі в  екосистемі, правила користування електронагрівачами, правилами безпеки на воді, правила поведінки під час виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів. А також нагадала учням номери телефонів екстрених служб «101», «102», «103» та розповіла про те що потрібно вести здоровий спосіб життя, мати позитивний настрій, бути активним, життєрадісним і відкритим до світу.

   Захід доповнив перегляд  літератури тематичної полиці «Острівець безпеки» та плакати про правила безпеки у побуті «Абетка безпеки».

   Насамкінець, бібліотекар провела бліц-вікторину, щоб з’ясувати як учні засвоїли дану їм інформацію, вони активно взяли участь у обговорені, ставили запитання, розповідали історії з власного досвіду.

   Захід пройшов у дружній, невимушеній атмосфері.

ГЕРОЇЧНЕ ЖИТТЯ – НЕ КАНЕ В НЕБУТТЯ  

   18 вересня для студентів коледжу ПДАТУ бібліотека-філія № 2 провела історико-патріотичний вечір «Героїчне життя – не кане в небуття» (на вшанування кам’янчан-воїнів АТО).

      Захід було проведено з метою виховати у молоді глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в країні, подякувати тим, хто захищає нашу Батьківщину і тим, хто вже віддав життя за нашу країну та вшанувати хвилиною мовчання воїнів АТО.

     У вступному слові бібліотекар розповіла про людей неабиякої відваги, самовідданості сили духу і стійкості, які віддали своє життя за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави та зачитала імена загиблих подолян.

   Запрошений гість на захід військовослужбовець 201-го навчального центру Кам’янець-Подільського гарнізону, учасник АТО, та лауреат фестивалю «Пісні народженні в АТО» сержант Олександр Барановський розповів молоді про своє перебування у зоні антитерористичної операції, про завдання, які виконував на сході України, про армійські будні, про те, як сьогодні Збройні Сили України забезпечують мир та спокій у нашій державі.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих захисників Незалежності нашої країни.

Родзинкою заходу став виступ Олександра Барановського, який виконав власні пісні під акомпанемент гітари.  

      Насамкінець, було представлено літературу тематичної полиці «Слава героям України».

ВІД КНИГИ ДО СВІТЛА

   2 вересня в День знань для учнів НВК №3 бібліотека-філія №2 провела  годину знань «Від книги до світла».

    Вітаючи учнів з початком нового навчального  року бібліотекар наголосила, що хоч шлях пізнання нелегкий та не простий, але він сповнений незвіданого та несподіваного. І вірним помічником та надійним партнером на цьому шляху учням стануть книга і бібліотека.

   Бліц-опитування учнів показало, що вони вже скучили за школою, друзями та вчителями і з задоволенням поспішали сьогодні до школи.

  Особливу увагу учнів привернула книжкова виставка «Скарбниця знань», з допомогою якої швидко можна віднайти потрібну інформацію, знайти відповіді на безліч запитань. Діти мали змогу ознайомитись з представленою літературою,  записатися на абонемент. Ми в свою чергу зробимо все, що від нас залежить, щоб полегшити їм навчання, а також зробити їхнє дозвілля цікавим і наповненим.

КНИГА ЗБИРАЄ ДРУЗІВ

   23 липня на дворовому майданчику для дітей мікрорайону бібліотека-філія №2 провела  лавочки-читалочки «Книга збирає друзів».

   Що може бути кращим ніж чудового літнього дня посидіти з цікавою книгою у сквері чи на галявині дворику? Цього дня бібліотекарі десантують найцікавіші книжки на шкільний майданчик, щоб кожен бажаючий зміг ознайомитися з новинками, які є у бібліотеці, стати користувачем бібліотеки та взяти книги, які задають читати на літо по шкільній програмі. До уваги присутніх пропонуються розділи виставки « Відчиняє двері казка», «Україна пише дітям», «Хочу все знати».

  Діти мали змогу ознайомитись з представленою літературою,  записатися на абонемент та отримати подарунки.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ:  ВІД ГЕТЬМАНА ДО ПРЕЗИДЕНТА

  На вшанування 23-ї річниці прийняття Конституції України 26 червня бібліотека-філія №2 провела для своїх користувачів історичну годину «Конституція України: від Гетьмана до Президента».

   Захід організовано з метою: ознайомити присутніх з історією створення Конституції України, з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції,  виховувати почуття патріотизму до своєї держави.

   Бібліотекар розповіла користувачам про конституційно-державні акти України з найдавніших часів до сьогодення.

    Продовженням заходу став перегляд слайд-презентації «Основа життя – наш закон основний», який дав присутнім більш повне уявлення про конституційні традиції України, про структуру Конституції України та її основні засади, про значення прийняття Конституції, яка закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет та територіальну цілісність.

    На завершення заходу присутнім було представлено перегляд літератури книжкової виставки «Конституція України – основний закон держави».                  

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАМИ

     Напередодні Дня матері 7 травня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела поетичний зорепад «Все починається з мами».

   Захід проведено з метою ознайомити присутніх з історією виникнення свята Матері в Україні, вшанувати жінок-матерів, оспівати терпіння, мудрість та щирість жінки.

  Про історію започаткування свята, про відзначення Дня матері в Україні, про матір як берегиню роду, домашнього вогнища, як символ усього найсвятішого, найдобрішого говорилося у виступах бібліотекарів.

   Запрошена на захід солістка хору ветеранів «Квітка на камені» Ліма Саніцька виконала жартівливі українські пісні.

   А місцеві поетеси, члени поетичного клубу «Джерела душі», Тетяна Дорошенко, Людмила Машталєр, Людмила Дрезналь подарували присутнім власні поезії про жінку, про весну, про матір.

    Клієнтка центру Тетяна Наговічко побажала продекламувати власну поезію, яку присвятила своїй матері.

    Захід пройшов у теплій, невимушеній атмосфері.   

ТОЙ ЧОРНИЙ КВІТЕНЬ НЕ ЗАБУТИ НАМ ПОВІК

   24 квітня бібліотека-філія №2 для студентів коледжу ПДАТУ провела зустріч з ліквідатором, приурочену річниці Чорнобильської катастрофи.

  Захід проведено з метою  згадати про трагедію віку – вибух  на ЧАЕС,  поглибити знання молоді про неї, вшанувати ліквідаторів, виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України.

  Запрошений на захід кам’янчанин – ліквідатор аварії на  ЧАЕС,  полковник у відставці Володимир Ткаченко розповів про свою участь у ліквідації аварії, про ті трагічні події: евакуацію жителів, стан зруйнованої станції, зведення захисного «саркофагу». 

  Були зачитані вірші про Чорнобильську трагедію, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.

   Доповнив захід перегляд слайд-презентації «Чорнобиль – загублений світ» та документального фільму «Чорнобиль – чорний біль України».

    Оглядом літератури книжкової виставки «Чорний досвід Чорнобиля» захід було завершено.

 

ЗВИЧАЇ ТА ОБРЯДИ РОМСЬКОГО НАРОДУ

(до Всесвітнього дня ромів)

   8 квітня у Всесвітній день ромів  для учнів ЗОШ № 2 бібліотека-філія №2 провела інформаційну годину. Бібліотекар розповіла учням про історію заснування цього дня, ознайомить з культурою, побутом, символікою та проблемами ромського населення України.  На заході прозвучав ромський Гімн. Учні дізналися про те, що  цигани – герої багатьох творів світової класики, зокрема: Кармен (однойменна новела П. Меріме), Есмеральда («Собор Паризької Богоматері» В.Гюго) Земфіра(«Цигани»О.Пушкіна), Будулай («Циган» А.Калініна). До речі,  в 1976 році створено художній фільм про циган "Табір іде в небо" (реж. Еміль Лотяну). А саме циганське коріння відомого українського письменника Юрія Покальчука спонукало його до написання повісті «Циганські мелодії». 

  Драматична доля відомої ромської поетеси Папуші,( Броніслава Вайс), стала мотивом для створення поеми «Циганська  муза» Ліни Костенко.

         Бібліотекарі впевнені, що ознайомлення користувачів  з історією  і культурою окремих народів допомагає інтеграції їх  в українське суспільство, укріплює дружбу та взаєморозуміння між людьми, народами, країнами.

ТИХА ВЕЧІРКА  GOOD SILENT PARTY 

  Бібліотека-філія №2 долучилася до Всеукраїнської Тихої вечірки Good Silent Party за участю письменника, музиканта та громадського діяча Сергія Жадана.Трансляція вечірки проходила на базі першого мандрівного радіо Radio SKOVORODA.   Захід проведлено з метою створення культурного середовища для молоді, популяризації сучасної української культури, показати бібліотеку зовсім новим простором.

   Кожен відчув на собі незвичну атмосферу тихої вечірки: учасники танцювали в навушниках, не створюючи шуму в бібліотеці Було крутю!

 МЕРЕЖИВО ВІРШІВ

   16 березня в рамках поетичного фестивалю «Поділля Ореn» в бібліотеці-філії №2 відбулась година поезії «Мереживо віршів». Кам’янчани та гості мали можливість насолодитися поезією поетів Поділля. В бібліотеці гостювали поети Віталій Міхалевський, Михайло Цимбалюк, Маргарита Шевернога (Камєнєва), Наталія Мазур з хмельниччини та Ірина Федорчук м. Вінниця.

  Поети відкрили вікно у свою творчу майстерню, декламуючи свої улюблені вірші та поділилися планами на майбутнє. Усі учасники свята поринули в чарівний світ поезії.

ФОРМУЛА УСПІХУ АНДРІЯ КОКОТЮХИ

    15 березня в рамках поетичного фестивалю «Поділля Ореn» в бібліотеці-філії №2 гостював відомий український письменник, журналіст, сценарист Андрій Кокотюха. І дорослі і діти були в захваті від спілкування з гостем. Автор розповів про свої нові книги, присутні мали можливість поспілкуватися з письменником про його творчість, плани на  майбутнє, про літературний процес в Україні. Спілкування видалось цікавим і захоплюючим.

    Письменник із задоволенням відповідав на запитання, та залишив  автографи на придбаних читачами книгах  

ВЕЛИКИЙ КОБЗАР ВЕЛИКОГО НАРОДУ

   6 березня для студентів  бібліотека-філія №2 провела поетичний вернісаж «Великий Кобзар великого народу» з нагоди відзначення 205-ї  річниці від дня народження Тараса Шевченка.

  Захід проведено з метою: вшанувати пам’ять Тараса Шевченка, ознайомити присутніх з окремими сторінками його життя і творчості, виховувати почуття любові і поваги до світлого образу поета-мислителя.

   Під час заходу бібліотекар ознайомила учнів з життєвим шляхом Великого Кобзаря, з його спадщиною як художника.

  У виконанні читців прозвучали вірші «Думи мої, думи мої», «Як умру, то поховайте», «Зоре моя вечірняя» та ін.

 Доповнив поетичну годину перегляд відеофільму «Той, хто прорік націю».

  Насамкінець, учням було представлено літературу книжкової виставки «Співець української долі».

 

САЛЮТ ТОБІ, КРАЇНИ ЗАХИСНИК

   Вже кілька років поспіль в нашій країні відзначають День захисника України та День українського козацтва, які припадають на 14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці.

   10 жовтня, напередодні цього свята, у бібліотеці-філії № 2 для студентів коледжу ПДАТУ  та користувачів бібліотеки організовано  патріотичну годину «Салют тобі, країни захисник».

    Захід проведено з метою формування в молоді національно-патріотичної свідомості, вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу.

     Під час заходу бібліотекар зробила екскурс в історію виникнення свята українського козацтва та Дня захисника України, вказала на те, що це свято має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців, адже це і день пам’яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею Незалежності.  

    Запрошені на захід військовослужбовці 201-го навчального центру Кам’янець-Подільського гарнізону, учасники АТО, старший сержант Олександр Деревенко та сержант Олександр Барановський розповіли молоді про своє перебування у зоні антитерористичної операції, про завдання, які виконували на сході України, про армійські будні, про те, як сьогодні Збройні Сили України забезпечують мир та спокій у нашій державі.

       Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих захисників Незалежності нашої країни.

      Родзинкою заходу став виступ сержанта Олександра Барановського, учасника фестивалю «Пісні, народжені в АТО», який виконав власні пісні під акомпанемент гітари.  

     Усі присутні  ознайомилися з літературою книжкової виставки «Мужність і відвага крізь віки», на якій представлені: книга пам’яті героям Небесної Сотні та воїнам АТО,  збірки поезій місцевих поетів, присвячених захисникам України та художні твори про події на сході України.